مدیرکل هواشناسی البرز گفت: با توجه به پایداری شدید و وارونگی دمایی در سطوح پایینی جو پتانسیل افزایش آلاینده و یخبندان فراگیر در استان مورد انتظار است.
کد خبر: ۱۰۲۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ 22 January 2022

به گزارش «تابناک البرز» آرش بهارونداحمدی به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از استقرار جوی پایدار تا انتهای هفته در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن با توجه به پایداری شدید و وارونگی دمایی در سطوح پایینی جو پتانسیل افزایش آلاینده و یخبندان فراگیر در سطح استان مورد انتظار است.

وی بیان کرد: با توجه به حجم بارش و تغییرات دمایی در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی لغزندگی و سقوط بهمن و ریزش سنگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز صاف همراه با یخبندان فراگیر و در ارتفاعات احتمال سقوط بهمن و ریزش سنگ است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۴ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۸- درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی فردا آسمان البرز صاف همراه با یخبندان است.

بهارونداحمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۶- درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

برچسب ها: هواشناسی ، یخبندان ، البرز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار