مدیر کل هواشناسی البرز اعلام کرد: وزش باد ، کاهش کیفیت هوا ، رگبار،‌ تگرگ،‌ رعدو برق از امروز دوشنبه تا عصر چهارشنبه هفته جاری برای این استان پیش بینی می شود.
کد خبر: ۱۰۴۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱ 25 April 2022

به گزارش «تابناک البرز» «آرش بهاروند احمدی» گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی همچنان حاکی از تداوم فعالیت سامانه ناپایدار با ماهیت تندری و محلی است  که موج اول فعالیت آن امروز دوشنبه تا عصر روز چهارشنبه در منطقه البرز مرکزی خواهد بود.

وی بیان داشت: براین اساس  بعضی ساعات رعدو برق ، وزش باد شدید و لحظه ای و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا، رگبار و تگرگ برای البرز دور از انتظار نیست .

بهاروند احمدی خاطر نشان کرد:  احتمال برخورد صاعقه، شکستگی درختان، آسیب به سازه های موقت، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی در سطح شهربه دلیل وزش باد شدید و لحظه ای، آبگرفتگی موقت و اختلال تردد در معابر عمومی،کاهش موقت کیفیت هوا طی این مدت پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: پیش بینی  آبگرفتگی موقت و لحظه ای در معابر شهری ، جاری شدن و بالا آمدن آب در مسیل های فصلی از مخاطرات این وضعیت خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی البرز توصیه کرد:  با توجه به رخداد رعد و برق مردم  از توقف در مجاورت درختان تک و بلند، تپه ها، تیرک ها، دکل های فلزی فشار قوی برق ، فنس ها، لوله های فلزی آب، مناطق و فضاهای باز و رودخانه ها جهت جلوگیری از برق گرفتگی خودداری کنند. 

همچنین، تمهیدات لازم برای محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، برای  جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید اتخاذ شود.

این مسئول بیان داشت: افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی استفاده از ماسک الزامی است، ضمن آنکه  از حضور در فضای باز و سطح شهر خودداری نمایند.

توصیه می شود که   کوهنوردان به دلیل برخورد صاعقه و احتمال آبگرفتگی موقت در مسیل های فصلی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی جدا خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار