با هدف جلوگیری از توقف عملکرد، پنج تصفیه خانه فاضلاب استان البرز به دستگاه‌های مولد برق اضطراری مجهز شدند.
کد خبر: ۱۰۴۱۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲ 26 April 2022

به گزارش «تابناک البرز» پیام طوافی مدیر دفتر بهره برداری و توسعه تصفیه خانه‌های فاضلاب البرز با اعلام این خبر گفت: پیش بینی‌های لازم برای جلوگیری از اختلال کارکرد فرایند تصفیه فاضلاب و پایداری عملکرد این تصفیه خانه‌ها در مواقع قطع برق موجب شد تا تمام تصفیه خانه‌های فاضلاب فعال استان البرز به دیزل ژنراتور تولید برق مجهز شوند.

وی تعداد دیزل ژنراتورهای نصب شده در تصفیه خانه‌ها را پنج دستگاه برشمرد و گفت: تصفیه خانه‌های فاضلاب کرج، شهرجدید هشتگرد، مسکن مهر قوچ حصار، مهدی آباد و پورکان مکان‌هایی هستند که مولد برق اضطراری در آنها و استقرار یافته است.

طوافی قدرت خروجی مجموع  پنج دستگاه را ۱۶۰۰ کیلو وات آمپر خواند و افزود: برای این کار از تعمیر و به کار گیری قطعات بدون استفاده در انبار مرکزی آبفا بهره برداری شده است که معادل ارزش ۴۵ میلیار ریال خرید تجهیزات است.

وی همچنین خبر از مقاوم سازی و رنگ آمیزی بدنه پکیج های فلزی و نصب فلومتر های الکترومغناطیسی در همه تصفیه خانه فعال حوزه رودخانه کرج و طالقان با هدف کنترل پارامترهای مهم در فرآیند تصفیه فاضلاب و جمع آوری آمار و اطلاعات دقیق تر از پساب آنها، تعداد پنج دستگاه فلومتر الکترومغناطیسی هم در تصفیه خانه های حوزه جاده چالوس و طالقان نصب و راه اندازی شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار