مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس استان البرز گفت: برای مقابله با بیولوژیک با آفات ، زنبور براکون و تریکوگراما در سطح ۲۵ هکتار از باغات این شهرستان رهاسازی شده است.
کد خبر: ۱۰۴۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲ 05 May 2022

به گزارش «تابناک البرز» علیرضا بدری گفت: در راستای مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات به ویژه آفت هلیوتیس  زنبور براکون وتریکو گراما در سطح ۲۵ هکتار رها سازی شد.

وی هدف از اجرای این عملیات را استفاده از روش های غیرشیمیایی و بیولوژیک به منظور کنترل بهینه آفات و کاهش مصرف بی رویه سموم و حفظ محیط زیست دانست و گفت: تلاش های کارشناسان کلینیک های گیاهپزشکی و کارشناسان حفظ نباتات در سال های اخیر بر ترویج استفاده از روش های غیر شیمیایی  در بین کشاورزان و باغداران فردیس معطوف شده است.

بدری  با برشمردن اهمیت استفاده از روش های غیرشیمیایی، در راستای حفظ محیط زیست و تولید محصول گواهی شده،گفت: کشاورزان و افراد علاقه مند به استفاده از روش مبارزه بیولوژیک با آفات می توانند به جهاد کشاورزی فردیس مراجعه کنند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس گفت: این طرح در جهت ارائه خدمات گیاهپزشکی به صورت شبکه مراقبت و پیش آگاهی  از طریق تله گذاری برای شناسایی آفات کلیدی در سطح مزارع و باغات شهرستان فردیس در حال اجرا است.

بدری افزود: با توجه به اینکه بهترین روش برای  کنترل عوامل خسارت زای گیاهی و کنترل تلفیقی مبارزه بیولوژیک است و در این زمینه آگاهی بخشی و آموزش  کشاورزان و باغداران در اولویت قرار گرفته است.

شهرستان فردیس ۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار