مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: روحیه انقلابی‌گری، دشمن‌ستیزی و ظلم‌ستیزی ویژگی شاخص امام خمینی(ره) به شمار می‌رود.
کد خبر: ۱۱۰۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶ 01 June 2023

به گزارش «تابناک البرز» سعید جابری انصاری با گرامیداشت ۱۴ خرداد ماه سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، بیان کرد: امام خمینی (ره) ریشه فساد را در حاکمان رژیم صهیونیستی و استکبار می‌دانست و برای مبارزه با فساد به سراغ حاکمان که ریشه‌های فساد بودند، رفت.

جابری انصاری اضافه کرد: امام خمینی (ره) تمام تلاش خود را بکار گرفت تا امت اسلامی را بیدار و متوجه مهمترین خطرات تهدید کننده جهان اسلام کند و در این راه پیروز شد.

وی به ویژگی‌های امام (ره) اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی‌های برجسته حضرت امام (ره) دلدادگی به پیامبر و اهل بیت (ص) بود. امام از خشونت مستکبران شرق و غرب و دشمنان الهی نترسید و در روزگاری که شاید نفس کشیدن با اجازه مستکبران بود امام (ره) به مبارزه با استکبار برخاست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به یکی از محورهای اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های ادوار گذشته در مراسم سالگرد رحلت امام اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های شاخص امام (ره) که حضرت آقا به آن اشاره مؤکد داشتند روحیه انقلابی گری ایشان بود که رهبری در این خصوص فرموده اند؛ ما امام را با صفات متعدّدی همواره توصیف می‌کنیم امّا صفت مؤمنِ متعبّدِ انقلابی -که ما کمتر امام را با آن توصیف کرده‌ایم- یک صفت جامع است… امامِ انقلاب یعنی پیشوای همه‌ی این خصوصیّاتی که کلمه‌ی انقلاب متضمّن آن است. قدرتهای مادّی هم که نسبت به امام همواره غضبناک بودند و البتّه از امام بزرگوار می‌هراسیدند، بیشتر به‌خاطر این صفت بود: صفت انقلابیگری امام. امروز هم دشمنان ملّت ایران با خصوصیّت انقلابیگری او خصومت دارند و دشمنند.

وی خاطر نشان کرد: در این چند سال اخیر دشمن با توسل به فضای رسانه‌ای و ایجاد توطئه مباحثی را ایجاد می‌کند که مردم از حقیقت نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی دور شوند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی البرز تصریح کرد: امروز دشمن می‌خواهد انسان را از دین جدا کند و مسلمانان را به سوی بی بند و باری و بی دینی تشویق کند از جمله موضوع حجاب و پوشش زنان می‌باشد که عفت عمومی و امنیت روانی جامعه را تحت تأثیر اهداف و مقاصد شوم خود قرار دهند در صورتیکه زن ایران اسلامی دارای پیشینه فرهنگ غنی اسلامی است. همچنین دشمن تلاش دارد از این طریق میان قوم‌ها و فرهنگ‌های جامعه اسلامی اختلاف بیندازد و تلاش دارد که انقلاب اسلامی و مردم بصیر و با ایمان انقلاب را به توطئه علیه انقلاب اسلامی فراخواند.

وی افزود: مدعیان دروغین آزادی و سردمداران فرهنگ ستیزی، از تحقق «جهاد تبیین» آرمان‌های انقلاب اسلامی و انتشار اندیشه‌های امامین انقلاب به شدت واهمه دارند و با دامن زدن به سیاست ایران هراسی و اسلام هراسی، به زعم خود می‌کوشند از شکل گیری تمدن نوین اسلامی و فراگیر شدن این الگوی غرور آفرین در منطقه و جهان جلوگیری کنند.

جابری انصاری در ادامه به جهاد تبیین و دستاوردها و خدمات دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل حمایت‌های پیدا و پنهان دشمن در اتفاقات سال گذشته، در حاشیه قرار دادن اقدامات بزرگ و جهادی دولت سیزدهم بود و دشمن با جنگ رسانه‌ای و روایت‌ها تلاش داشت اقدامات بزرگ دولت به سمع و نظر ملت ایران نرسد.

وی با بیان اینکه مردم عزیز ایران همواره پایبند به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، اظهار کرد: راهبرد اصلی دشمن ایجاد فاصله میان دولت و مردم است و این خیال باطل دشمن هرگز به منصه ظهور نمی‌رسد لذا باید با عمل به فریضه جهاد تبیین اجازه ندهیم دشمن یاس و ناامنی را در کشور القا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با اشاره به اینکه حاکمیت اسلامی یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های انقلاب است، افزود: رهبر فرزانه انقلاب یکی از مهم‌ترین نعمت‌های انقلاب است که ایشان شجاع، فیلسوف، زمان شناس و اسلام شناس هستند. ودر واقع رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی با بیان اصول سیر افتخارآفرین انقلاب اسلامی همواره با تأکید بر شناخت ارکان و اهداف انقلاب اسلامی و اصول تفکر انقلابی امام خمینی، همان راه و روش و منش را در طول سالیان سخت و دشوار با رهبری داهیانه خود ادامه و هیبت و عظمت انقلاب اسلامی را که با جان‌فشانی، از خودگذشتگی، ایثار و شهادت ملت بزرگ ایران اسلامی به دست آمده است را دوچندان و به قله‌های اقتدار و افتخار رسانده‌اند.

جابری انصاری در خاتمه افزود: ایران اسلامی در پنجمین دهه عمر با افتخار خود با تمسک به وصیت نامه الهی-سیاسی امام و بیانیه گام دوم جانشین حکیم و صالحش، برابر حربه تحریم‌های ظالمانه و راهبرد فشار حداکثری دشمن که نفس‌های آخر را می‌زند، نه تنها تسلیم نخواهد شد بلکه مقتدرتر و عازم‌تر از گذشته با سرعت، عزت و سربلندی از این مقطع حساس تاریخی نیز عبور خواهد کرد. امروز نیز در سایه توجهات خاصه حضرت ولیعصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) و زعامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تفکر الهی امام خمینی در انقلاب اسلامی زنده است و میراث ماندگار او پرچم هویت و قدرت اسلامی، انقلابی ما را در جهان ظلم و تاریکی به اهتزاز درآورده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار