استاندار البرز:
استاندار البرز با اشاره به افزایش رشد جمعیت و مهاجرت ها در کنار استقرار زندان های ملی در این استان، بر ضرورت تدوین برنامه ای بومی مبتنی بر نیازهای این استان تأکید کرد و گفت: در رفع آسیب های اجتماعی نمی توان برای استانهای کشور نسخه درمانی یکسانی پیچید.
کد خبر: ۴۶۰۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵ 16 July 2017

به گزارش تابناک البرز، سیدحمید طهایی ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان البرز ضمن اشاره به اینکه تلاش ها برای زدودن آسیب های اجتماعی در استان البرز با مشارکت سه قوا و کلیه دستگاه ها ادامه دارد، گفت: به جهت اینکه آثار اقدامات اجتماعی در گذر زمان مشهود است و فکر و اندیشه ای که برای برون رفت از آسیب های اجتماعی گذاشته می شود در طولانی مدت خود را نشان می دهد، بنابراین نمی توان بزودی آثار اقدامات را مشاهده کرد.
 
وی خطاب به قائم مقام وزیرکشور در رابطه با تصمیماتی که این زمینه اتخاذ می شود و لزوم پایش عملکردهای ناشی از تصمیمات تصریح کرد: با توجه به ارتباطات انسانی حاکم بر مسائل اجتماعی و شرایط و موقعیت های استانهای مختلف کشور،بنابراین نمی توان نسخه واحدی را برای درمان این آسیب ها پیچید.
 
استاندار البرز تصریح کرد: انسانها روحیات و پیچیدگی های متفاوتی دارند که در شرایطی همچون قرارگیری در جو آسیب های اجتماعی بازخوردهای مختلفی بروز خواهند داد،از این رو انسانها را نمی توان با فرمولی واحد هدایت کرد.
 
طهایی بومی سازی برنامه ها و تصمیمات ملی، منطبق با شرایط جمعیتی و قومی و محلی را امری مهم خواند و افزود: باید برنامه های ملی با نگاهی مجدد بازنگری و  براین اساس نیاز استانها بومی سازی شود.

عالی ترین مقام استان افزایش سطح اختیارات به استانها را نیز اولویتی مهم برشمرد و تصریح کرد: برای اقداماتی فوری نیاز است که علاوه بر افزایش سطح اختیارات به استانها، منابع مالی مناسب نیز در اختیار قرار گیرد.
 
طهایی با اشاره به استقرار زندانهای ملی در استان البرز بیان کرد: علاوه بر اینکه مهاجرت بی رویه به البرز ادامه دارد، شاهد حضور زندانیان نیز در این استان هستیم و این امر خود دامنه آسیب های اجتماعی را افزایش داده و گاهی می تواند بر نتایج اقدامات و برنامه هایی که در حال اجرا است تأثیرگذار باشد.
 
وی افزود: باتوجه به رشد 2 برابری جمعیت در استان البرز، برای پیگیری نیازها و ایجاد زیرساخت ها باید 2 برابر شرایط عادی تلاش کرد.
 
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار