در جلسه صبح امروز در صحن علنی شورای شهر کرج، اعضای شورای شهر کرج نسبت به چک‌های بی‌محل و غیرقانونی که توسط شهرداری کشیده شده اعتراض کردند.
کد خبر: ۴۹۵۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰ 17 September 2017
به گزارش تابناک : احد رسولی عضو شورای شهر کرج در این رابطه  اظهار داشت: در 2 هفته گذشته به خاطر صدور چک‌های بی‌محلی که توسط  شهرداری کشیده شده است شهردار در جلسات حضور نداشته و  باید بررسی‌های لازم توسط مشاوران حقوقی در این موضوع حساس انجام شود.
 
اکبر سلیم‌نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج نیز افزود: سرپرست شهرداری کرج اعلام کرده است 28 میلیارد تومان چک بی‌محل  وجود دارد.
 
 
وی با اشاره به اینکه طبق قانون به کارگیری بازنشسته‌ها در شهرداری ممنوع است  عنوان کرد: اگر دستگاه‌ها به این افراد نیازمند هستند از این افراد با مدرک کارشناسی استفاده و حقوق آنها را به صورت  ساعتی پرداخت کنند.
 
همچنین عباس زارع با اشاره به اینکه تمام مصوبات کمیسیون‌ها باید در صحن علنی شورا  تصویب شود و باید مصوبات به وقت خود در صحن اعلام شود گفت: به طور مثال مصوبه کمک شورا و شهرداری کرج  برای برپایی نمایشگاه کتاب زودتر از برگزاری آن باید در صحن علنی اعلام می‌شد نه بعد از اتمام آن که این کار مغایر با قانون است.
 
حسین محمدی عضو دیگر شورای شهر کرج در این‌باره گفت: به شهرداری اجاره داده شود که در ارتباط با مشارکت در برگزاری نمایشگاه کتاب در یک قالب شفاف  و در چهارچوب این امر تا چهارشنبه هفته جاری کمک  هزینه پرداخت نمایشگاه را به شورای شهر بدهد.
 
 سلیم‌نژاد عضو شورای شهر نیز گفت: مصوباتی که در شورا تایید می‌شود پشت درهای بسته شهرداری چیز دیگری رقم می‌خورد که شورا اصلا از آن خبر ندارد.
 
در جلسه امروز شورای شهر همچنین به بررسی لوایح شهرداری درباره تخصص اعتبار به هئیت‌های عزاداری در ایام سوگواری پرداخته شد.
 
 سیدعلی اکبر میروکیلی رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری کرج  اظهار داشت: سال گذشته برای مراسم اربعین 521 میلیون تومان هزینه شده است که حدود 600 میلیون تومان نیز برای اتوبوس‌های کمکی که قرار بود تا مرز  بروند و برگردند هزینه شد که تاکنون ریالی به اتوبوسرانی پرداخت نشده و این ارگان از شهرداری کرج طلبکار است.
 
وی ادامه داد: سال گذشته 550 میلیون تومان هزینه مراسمات ماه محرم در شهر شد که به طور مثال می‌توان به برپایی ایستگاه‌های صلواتی با مبلغ 40 میلیون تومان، مشارکت در تئاترهای  مذهبی در شهر به مبلغ 50 میلیون تومان، برگزاری کاروان اسرا 10 میلیون تومان و برگزاری قرائت زیارت عاشورا 20 میلیون تومان اشاره کرد.
 
در این جلسه سلیم‌نژاد عنوان کرد: برگزاری مراسمات عزاداری کار بسیار خوبی است و ما مخالف برگزاری آن نیستیم ولی باید هزینه‌ای که برای آنها در نظر گرفته می‌شود اصولی و در چهارچوب قانون باشد.
 
در این جلسه با توجه به حساسیت این موضوع و وضعیت بسیار بد مالی شهرداری کرج این لایحه از دستور کار خارج شد.
 
یکی دیگر از لوایحی که در صحن علنی شورا مطرح  شد در ارتباط با کمیسیون محیط  زیست بود که در این جلسه حسین محمدی در ار تباط با این موضوع  گفت: حدود 60 تا 70 میلیارد تومان هزینه برای مدیریت  زباله‌ها در کرج می‌شود که با مشارکت بخش خصوصی آثار مثبتی در آینده  شهرداری کرج دیده می‌شود.
 
وی ادامه داد: از شهرداری کرج درخواست می شود با تهیه یک بسته آموزشی با کمک ارگان‌های دولتی و فرهنگی و همچنین صدا و سیما آموزش لازم را به شهروندان برای تفکیک زباله و استفاده درست از آن را بدهد.
 
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج تصریح کرد: امروز زباله در سایر کشورها به عنوان یک سرمایه محسوب می‌شود و چیزی به عنوان دور ریز در کشورهای پیشرفته وجود ندارد و پسماند در این کشورها به عنوان مواد اولیه دستگاه‌ها و کارخانجات تولیدی استفاده می‌شود.
 
محمدی ادامه داد: 2 واحد در حلقه دره برای جداسازی و بازیافت پسماند وجود دارد که هرکدام 500 تن زباله را پردازش و بازیافت می‌کند.
 
وی درباره سگ‌های ولگرد در شهر گفت: در استان پناهگاهی برای سگ‌های بی‌صاحب و ولگرد احداث شده است.
 
 
 
 
 
منبع : تسنیم 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار