اردوی تیم ملی تمام شد. کی روش برنامه‌هایش را پی گرفت و دو بازی تدارکاتی هم انجام شد.
کد خبر: ۵۰۷۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱ 12 October 2017
به گزارش تابناک : بازیکنان ملی پوش صبح دیروز به ایران برگشتند و حالا لیگ با ملی پوشان هر تیم ادامه خواهد یافت اما این وضعیت برای پرسپولیس اتفاق نخواهد افتاد. قبل از این و شاید یک ماه قبل از برگزاری اردوی دو هفته‌ای، از این مقطع به‌عنوان زمانی برای تقابل دوباره برانکو - کی روش یاد می‌شد اما خبری از دعوا و درگیری نشد. البته که برانکو می‌توانست شروع کننده این دعوا باشد و حق هم داشت اما سر و ته قضیه را با یک اعتراض نرم در فاصله سه روز قبل از بازی با استقلال خوزستان هم آورد و البته به صورت غیرمستقیم گفت نمی‌خواهد دوباره وارد دعوا با فدراسیون و کی روش شود و برنامه‌های تیم ملی را به هم بریزد.

برانکو اعتراضی نکرد و دعوایی هم درنگرفت اما چهره پرسپولیس پای سفر به اهواز گرفته شد. سیدجلال حسینی، وحید امیری و علیرضا بیرانوند هر کدام نود دقیقه مقابل روسیه در زمین بودند و البته خستگی سفر بامدادی به تهران هم مزید برعلت شد تا با کوفتگی برگردند و برانکو قید دو نفرشان را بزند. اما موضوع بازی کردن همه ملی پوشان پرسپولیس در تمام زمان بازی هم عجیب بود. پیش از این و در بازی‌های مقدماتی جام جهانی و دوستانه وحید امیری اگر بازیکن اصلی بود تعویض می‌شد یا به صورت تعویضی به میدان می‌رفت و البته سیدجلال حسینی که تازه از مصدومیت برگشته نود دقیقه بازی کرد که این هم عجیب بود.

این شرایط باعث شد که برانکو غیر از بیرانوند دو نفر دیگر را به اهواز نبرد و اعتراض نرمی به دیر برگشتن ملی پوشانش داشته باشد. یادتان باشد این برای دومین بار است که پرسپولیس 48 ساعت بعد از بازی تیم ملی باید در لیگ برتر بازی کند که در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد. شاید سازمان لیگ بگوید مجبور است تا بازی‌های پرسپولیس را جلو بیندازد تا فاصله کافی با مسابقات آسیایی‌اش ایجاد شود اما کار اصولی و درست این بود که آنها با فرض پیشروی پرسپولیس تا فینال و حتی حضور در این مرحله زمان برگزاری مسابقات تیم ملی و پرسپولیس را هماهنگ می‌کردند. حتما مدیران سازمان لیگ و فدراسیون می‌دانند که روز دوشنبه هم روز فیفا بود و می‌شد بازی با روسیه را در آن تاریخ هماهنگ کرد تا پرسپولیس بتواند پنج‌شنبه با استفاده از ملی پوشانش در اهواز بازی کند اما حالا برانکو و تیمش دو نفر از مهم‌ترین بازیکنانشان را در اختیار نخواهند داشت و بعید نیست از این مساله لطمه بخورند.  این اتفاق عجیب البته برای دومین بار است که گریبان تیم این فصل پرسپولیس را می‌گیرد. پیش از این پرسپولیس مجبور شد در فاصله 48 ساعت بعد از بازی تیم ملی با سوریه در تهران مقابل گسترش فولاد در تبریز بازی کند که در آن مقطع هم سازمان لیگ به خاطر بازی برگشت این تیم با الاهلی چنین برنامه فشرده‌ای را ترتیب داده بود. اتفاقا در همان مقطع برانکو مجبور شد بازیکنان ملی پوشش را به تبریز ببرد و نیمکت نشین کند که با ورود آنها در نیمه دوم ورق بازی برگشت و برنده شد اما آیا همیشه این اتفاق خواهد افتاد؟ بازی‌های فشرده پرسپولیس در حالی برنامه ریزی و برگزار می‌شود که فیفا به تمام زیر مجموعه‌های خود تاکید داشته هیچ بازیکنی در فاصله 48 ساعت در دو مسابقه به میدان نرود چرا که حداقل زمان لازم برای ریکاوری و خارج شدن اسید لاکتیک از بدن 48 ساعت است اما متاسفانه در فوتبال خودمان و فعلا برای پرسپولیس این قانون رعایت نمی‌شود. کافی است به فوتبال اروپا نگاهی بیندازید و ببینید هیچ تیمی مثلا پنج‌شنبه شب در لیگ اروپا به میدان نمی‌رود که 48 ساعت بعد در لیگ داخلی‌اش به میدان برود و حتما مسابقه آن تیم نه شنبه بلکه یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده‌اش برگزار می‌شود و البته این تدبیر از ابتدای فصل اندیشیده شده است.

همچنین باید این نکته را در نظر گرفت که سه‌شنبه شب در کازان تمام بازیکنانی که در ترکیب تیم ملی به میدان رفتند چه لژیونر و چه شاغل در لیگ برتر خودمان امروز در لیگ بازی نمی‌کنند و این اتفاق ویژه فقط برای بازیکنان پرسپولیس افتاده است تا برانکو مجبور به محروم کردن ناخواسته آنها از بازی امروز تیمش شود. به نظر می‌رسد چون پرسپولیس با تیم ته جدولی مسابقه داشته سازمان لیگ بی سر و صدا این برنامه را اعلام کرده اما اگر پرسپولیس مقابل همین تیم ماقبل آخر جدول نتیجه نگیرد صدای اعتراض مدیران باشگاه پرسپولیس و برانکو بلند نمی‌شود؟ قبل از بازی البته نه برانکو و نه باشگاه پرسپولیس در قبال این ظلمی که به حق تیم شان شده موضعی نگرفته‌اند اما سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید در تقویم بازی‌های ملی و باشگاهی بازنگری و دقت بیشتری داشته باشند.


منبع : ایران ورزشی 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار