وزیر کشور: به فرموده رهبر معظم انقلاب، سیاست گری و برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل سیاسی نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه هاست.
کد خبر: ۵۳۴۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸ 06 December 2017

به گزارش تابناک : عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان  اینکه دانشجو باید از تحلیل های جامع و قوی در عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برخوردار باشد، افزود: دانشگاه و دانشجو باید در عرصه های امنیت سیاسی و اجتماعی نقش جلودار و پیشگام ایفا کند.

وزیر کشور با بیان اینکه تقویت قانون گرایی، عقل گرایی و حقیقت گرایی و جلوگیری از سطحی نگری و برخوردهای عجولانه و احساسی صرف باید مورد توجه دانشجویان باشد، گفت: تقویت بنیان های اقتدار ملی و تأمین هرچه بیشتر منافع ملی با تکیه بر مردم و امنیت پایدار سرلوحه کار دانشگاه باشد.

رحمانی فضلی با تأکید بر لزوم احساس مسؤولیت و تعهد نسبت به تحولات سیاسی داخلی- منطقه ای و بین المللی توسط دانشجویان گفت: یکی از شاخص های مهم دانشجو و دانشگاه نقد است، دولت نیز از انتقاد سازنده استقبال می کند و نقد را حق دانشجو و دانشگاه می داند البته انتظار است در کنار نقد راه حل هم از سوی دانشجویان و دانشگاه مطرح شود. وی از افزایش فعالیت تشکل های دانشجویی در دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود: در طول 4 سال اخیر به طور میانگین حدود 3 هزار و 500 مراسم و تجمع توسط تشکل های دانشجویی، گروه ها و احزاب در کشور در امنیت کامل برگزار شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه با اهتمام و نظارت کمیسیون دانشجویی طی سال های اخیر به مناسبت 16 آذر سالانه به طور میانگین 500 مراسم دانشجویی برگزار شده است، با اشاره حضور فعال تشکل ها در انتخابات 96 گفت: در راستای بسترسازی برای شور، نشاط سیاسی و انتخاباتی در مقطع تبلیغات انتخابات 29 اردیبهشت 96 نیز بیش از 42 هزار مراسم و برنامه از قبیل همایش، سخنرانی، مناظره، جلسه با احزاب و فعالان دانشگاهی و متنفذین قومی در سراسر کشور برگزار شد.

رحمانی فضلی تأکید کرد: با توجه به عملکرد دولت یازدهم، دانشجویان و دانشگاهیان شاهد بودند که دولت به هیچ وجه بدنبال امنیتی کردن فضای دانشگاه ها نبوده و نیست و سیاست وزارت کشور برگزاری تمامی مراسم دانشجویی مجوزدار به صورت قانونی است و از آن هم حمایت کرده و می کند. وی با بیان اینکه سخنرانی های روز دانشجو باید در داخل دانشگاه ها برگزار شود، افزود: مجوز برای سخنرانی در این مراسم ها توسط شورای فرهنگی دانشگاه صادر می شود که مورد تأیید وزارت کشور است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ فرد یا گروهی حق ندارد از برگزاری مراسم مجوزدار جلوگیری کند، تصریح کرد: وزارت کشور حامی برگزاری مراسم مجوزدار و قانونی است و از این بابت از هیچ کمک و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

منبع : صدا و سیما 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار