نخست‌وزیر ترکیه طی یک سخنرانی به دنبال تصمیم «دونالد ترامپ» درباره قدس، تأکید کرد که آنکارا به حمایت از فلسطین و قدس در تمامی عرصه‌های بین‌المللی متعهد است.
کد خبر: ۵۳۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰ 17 December 2017
به گزارش تابناک : «بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه روز شنبه (دیروز) بر تعهد آنکارا به حمایت از فلسطین در میان بحران سیاسی که به دنبال تصمیم اخیر آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به وجود آمده است، تأکید کرد.

روز چهارشنبه هفته گذشته، نمایندگان 57 کشور مسلمان برای نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی (OIC) در خصوص موضوع تصمیم واشنگتن درباره قدس در استانبول گردهم آمدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این سازمان در بیانیه پایانی خود، قدس شرقی را بعنوان پایتخت دولت فلسطین به رسمیت شناخت.

ایلدیریم در مراسم حزب حاکم عدالت و توسعه گفت: «هیچ کشوری غیر از ترکیه وجود ندارد که یک دفتر نمایندگی برای فلسطین در سطح سفارتخانه افتتاح کرده باشد....ما در تمامی عرصه‌های بین‌المللی از فلسطین و قدس حمایت کردیم و به این حمایت ادامه می‌دهیم».

روز 6 دسامبر سال جاری میلادی، ترامپ تصمیم خود را در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد و به وزارت خارجه آمریکا دستور داد تا فرایند انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس را آغاز کند.

این اقدام ترامپ، موجی از انتقادات کشورها را برانگیخت و تظاهرات‌هایی نیز در بسیاری از کشورهای مسلمان علیه این اقدام برگزار شد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه هفته گذشته، آمادگی خود را برای درخواست از سازمان ملل به منظور لغو این تصمیم واشنگتن، اعلام کرد.

منبع : فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار