با بهره برداری از سامانه دادور و دریافت مجوز ایجادکسب وکار در کمترین زمان
با استفاده از این سامانه متقاضیان می توانند در کمترین زمان برای دریافت مجوز ایجاد کسب و کار اقدام کرده و شکایت های خود را نیز ثبت و پیگیری کنند.
کد خبر: ۵۵۱۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰ 13 January 2018

به گزارش تابناک البرز، معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به سامانه استعلام و شکایت در خصوص دریافت مجوز ایجاد کسب و کار در 8 استان کشور، گفت: با استفاده از این سامانه متقاضیان می توانند در کمترین زمان برای دریافت مجوز ایجاد کسب و کار اقدام کرده و شکایت های خود را نیز ثبت و پیگیری کنند.


حسین میرشجاعیان در مراسم رونمایی از سامانه دادور که صبح شنبه در سالن شهدای دولت استانداری صورت گرفت، افزود: متقاضیان دریافت مجوز می توانند با مراجعه به سامانه دادور و آدرس اینترنتی www.BEMCENTER و ثبت نام در آن شکایت خود را ثبت و روند پاسخگویی و پاسخ به آن ها را مشاهده کنند.


وی با اشاره به اینکه 58 درصد استعلامات کشور باید توسط اتاق اصناف اخذ شود، گفت:اکنون استفاده از سامانه دادور برای 8 استان کشور کلید خورده است.


معاون وزیر اقتصاد و دارایی افزود: نقشه ملی استعلامات کشور ترسیم و در این نقشه نظام تصحیح مجوزها در دستور کار قرار گرفت.


وی در ادامه با بیان اینکه مجموعه کشور در ابتدای دولت تدبیر و امید شرایط اقتصادی نابسامانی داشت، افزود: بر این اساس اقدامات و سیاستگذاری های دولت یازدهم با مشکل مواجه شد و به دلیل قرار گرفتن در روند افزایش تورم و محدودیت های بانکی، تولید در کشور کاهش یافته و فضای کسب و کار دچار معضلاتی شد.


میرشجاعیان ادامه داد: در آن زمان مجموعه متغیرهایی بر محیط کسب و کار موثر بودند که تحت کنترل ما نبود و از خارج سیستم کشور تحمیل می شدند.


معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در چنین فضایی اطلاعات اولیه برای رفع مشکل نیاز بود و دولت در ابتدا نمی دانست چه امکاناتی به طور دقیق در فضای کسب و کار و مجوزها دارد که بر اساس آن برنامه ریزی کند.


وی افزود: طبق بررسی های صورت گرفته در نیمه دوم سال 93، حدود 2 هزار و 100 مجوز در سیستم بروکراسی ما وجود داشت که شناسایی و مبانی قانونی آنها احصاء شد.


معاون وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه از دستگاه ها خواسته شد 500 مجوز ادغام شود، اضافه کرد: 99 درصد این مجوزها براساس قانون بود، زمانی که دستگاه ها تحت فشار قرار گرفتند، ناچار به ادغام مجوزها شدند اما نتیجه ای که حاصل شد مطلوب نبود.


وی گفت: با آسیب شناسی صورت گرفته مشخص شد که مشکل تعداد مجوزها حاد نیست و تنها مشخص شدن این روند مد نظر بوده، از این رو دستگاه ها و اخذکنندگان مجوز مورد بررسی قرار گرفتند.


میرشجاعیان افزود: این وضعیت تا تیر ماه سال 95 وجود داشت که بر این اساس رتبه فضای کسب و کار کشور بین 189 کشور با چنین روندی 153 بود که با تصحیح بروکراسی ها به 117 رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار