استاندار البرز با بیان اینکه نباید ساماندهی مسائل اجتماعی مردم معطل بماند از راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری مناطق حاشیه ای در این استان خبر داد.
کد خبر: ۵۵۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷ 14 January 2018

به گزارش تابناک : محمد علی نجفی در جلسه هماهنگی برای راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌نشین البرز که پیش از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه ویژه به ساماندهی آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: در این راستا طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته اقدامات لازم در جهت پیشبرد اهداف انجام شده است.

وی پیشگیری و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که از مطالبات اساسی مردم در کنار مسائل اقتصادی و بخصوص اشتغال است را حائز اهمیت دانسته و ادامه داد: البرز جزو استان‌های اول کشور در آسیب‌های اجتماعی قرار داشته و این امر توجه ویژه مسئولان استانی و ملی را می طلبد.

نجفی گفت: با توجه به اهمیت پاکسازی اماکن عمومی و حتی خانواده ها از وجود معتادان متجاهر، نسبت به راه اندازی اردوگاه ماده 16 استان اقدام شده و این امکان بزودی بهره برداری و استفاده می شود، چراکه معتادان متجاهر می توانند منشا بسیاری از ناامنی ها و آسیب ها در اجتماع باشند.

وی با اشاره به رابطه تنگاتنگ و دیرینه البرز و تهران به لحاظ اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... افزود: همجواری البرز و تهران برای هر دو استان فرصت ها و تهدیدهای فراوانی را همراه دارد که این امر نیازمند برنامه ریزی های ویژه ای است.

استاندار البرز راه اندازی دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین البرز را فرصتی برای جلب مشارکت های مردمی به جهت ساماندهی این مناطق دانست و اضافه کرد: یکی از عوامل موفقیت برخی کشورهای توسعه یافته استفاده از ظرفیت های مردمی برای رشد و توسعه همه جانبه کشور است، بنابراین می توان با ایجاد یک بستر مناسب از ظرفیت های ارزشمند اجتماعی بهره برد.

وی گفت: در شرایط کنونی نمی‌توان با بودجه های محدود که به دلیل وضعیت اقتصادی کشور تعریف شده، نسبت به ساماندهی مناطق حاشیه نشین اقدام کرد، از سوی دیگر نیز نباید ساماندهی مسائل اجتماعی مردم معطل بماند، بنابراین با استفاده از ظرفیت های مردمی که با دفاتر تسهیل‌گری جهت دهی می شود، باید اهداف را پیش برد.

 نجفی افزود: استان البرز جزو 10 استان کشور برای اجرای طرح راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری مناطق حاشیه‌ای قرار دارد.

منبع : ایلنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار