رییس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز با اشاره به کمبود 8 هزار کلاس درس در استان، اعلام کرد که برای رفع این کمبود به مشارکت ویژه خیرین برای ساخت سالانه 400 کلاس درس نیاز داریم.
کد خبر: ۵۷۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷ 10 March 2018

به گزارش تابناک : محمد رضا اسپرورین روز شنبه افزود: جمعیت دانش آموزی البرز از جمعیت کل بسیاری از استان های کشور بیشتر است اما زیر ساخت های آموزشی آن در سطح پایینی قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه البرز از نظر فضای آموزشی در رتبه سی و یکم کشور یعنی قبل از سیستان و بلوجستان قرار دارد، یادآور شد: تامین فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان در این استان نیاز به مشارکت و جذب حمایت های مردمی به ویژه خیرین نیک اندیش هستیم.
وی تصریح کرد: در البرز بیش از 30 درصد مدارس فرسوده است که نیاز به تخریب و مقاوم سازی دارد.
اسپرورین اضافه کرد: در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار نیز نیاز به توسعه فضاهای آموزشی داریم که رفع این مشکلات نیاز به حمایت خیرین نیک اندیش در سطح استانی و کشوری دارد.
وی ادامه داد: مجمع خیرین مدرسه ساز البرز بصورت متوالی در 4 سال گذشته رتبه های دوم و سوم جذب تعهدات خیرین را در سطح کشور کسب کرده است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت : قبل از انقلاب اسلامی تنها 8.22 درصد مدارس توسط خیرین ساخته شده بود که این امر بعد از انقلاب به 38 درصد رسیده است.
اسپرورین یادآور شد: طی سال های 90 تا 96 این مشارکت در کشور به 51 درصد رسیده که این مهم در البرز به همت خیرین بزرگوار استان به 58 درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه مدرسه سازی به معنای ساخت یک مدرسه کامل نیست و هر فردی با هر توان مالی می تواند در این امر خیر کمک کند، اظهار کرد: یک گارگر شریف و زحمت کش البرزی هر سال با اهدای یک نیمکت به مدارس نیک اندیشی خود را به همه ما نشان داده است.
وی یاد آورشد: در البرز خانواده خیری به نام پور کاشانی داریم که تعهد ساخت 14 مدرسه به نیت 14 معصوم و یا خیر گرانمایه آقای رحیمی و همسر گرانقدرشان که با اهدای خانه ویلایی خود در گوهردشت به ارزش 20 میلیارد ریال و بسیاری دیگر از خیرین نیک اندیش که الگوهای نیکوکاری هستندرا در استان داریم.
وی ادامه داد: در 19 اردیبهشت ماه 97 جشنواره خیرین مدرسه ساز استان البرز برگزار می شود.
استان البرز با داشتن 460 هزار دانش آموز دارای 2 هزار و 500 کد مدرسه است.

 

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار