با اجرای خط توزیع آب 900 میلیمتری کلاک
اجرای خط توزیع اصلی 900 میلیمترکلاک به فردیس جهت استفاده از آب تصفیه شده سطحی در دستور کار آبفا قرار گرفت.
کد خبر: ۵۸۷۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ 08 April 2018

به گزارش تابناک البرز٬ مدیر امور آبفای شهرستان فردیس با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کنترل بحران آب، گفت: اجرای خط توزیع اصلی 900 میلیمترکلاک به فردیس جهت استفاده از آب تصفیه شده سطحی در دستور کار آبفا قرار گرفت.


علی مجدی نسب٬ افزود: وضعیت آب در فردیس همانند دیگر مناطق کشور با توجه به کاهش بارش ها و افت سطح آب های زیر زمینی در شرایط بحرانی است.


وی ادامه داد: برنامه ریزی جهت حفر و تجهیز 4 حلقه چاه آب شرب، پیگیری جداسازی آب شرب از آب خام مورد نیاز فضای سبز و بوستان های شهر و پیگیری تسریع در تملک زمین مورد نیاز جهت احداث تصفیه خانه فاضلاب به عنوان پیش شرط اعطای وام 10 میلیون یورویی بانک توسعه و تعاون اسلامی با توجه به نقش بسیار مهم استفاده از پساب تصفیه خانه مذکور در تامین آب مورد نیاز کاربری های فضاهای سبز و نیروگاه، قرار دارد.


وی اظهار داشت: شهرستان فردیس دارای 69 حلقه چاه است که 6 حلقه آن به دلیل کاهش سطح ایستایی آب های زیر زمینی خشک و خارج از مدار شده و 63 حلقه دیگر آن با میانگین 1300 لیتر بر ثانیه در مدار بهره برداری است.


مجدی نسب گفت: آب تولیدی در شهرستان از طریق منابع زیر زمینی بوده و فردیس از آب سطحی تصفیه شده فعلا سهمی ندارد.


وی افزود: حدود شش و نیم کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه و 800 مورد اصلاح انشعاب فرسوده با اعتباری حدود 11 میلیارد ریال سال گذشته صورت گرفته است.


مدیر امور آبفای شهرستان فردیس گفت: برای سال 97 نیز پیش بینی 17 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه در بودجه سنواتی لحاظ شده که رشد 300درصدی دارد.


مجدی نسب افزود: سال گذشته 840 مورد انشعاب غیر مجاز شناسایی که 290‌ فقره آن به مجاز تبدیل شد.


وی از شهروندان فردیس خواست با توجه به محدودیت شدید منابع آبی موجود و کاهش قابل توجه آب در مصرف آب صرفه جویی کنند.


شهرستان فردیس با حدود 600 هزار نفر جمعیت درجنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار