فرماندار تهران بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و تخصیص زمین از سوی دستگاه‌های نظامی تاکید کرد و افزود: برای برطرف کردن کمبود مدارس شهر تهران باید ظرف دو سال آینده اقدامات عملیاتی صورت بگیرد.
کد خبر: ۶۰۵۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸ 13 May 2018

به گزارش تابناک : عیسی فرهادی در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه ریزی شهرستان تهران که با حضور استاندار و نمایندگان شهر تهران درمجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه آموزش و پرورش، گفت: سهم آموزش و پرورش در تهران پایین است و در این زمینه در حوزه ساخت مدارس و همچنین نوسازی مدارس با مشکلات جدی مواجه هستیم که باید دراین عرصه گام‌های موثری برداشته شود

وی افزود: برای حل کمبود سهم آموزش و پرورش و تخصیص زمین برای ساخت مدارس می‌توانیم از ارگان‌های نظامی که پادگان‌های فراوانی در شهرستان تهران دارند بهره بگیریم و با تخصیص بخشی از زمین این پادگان‌ها مدارس را برپا کنیم.

وی ادامه داد: در شهر تهران ۵۰۰ هزار واحد خالی دارم که قطعا این‌ها محل سکونت مهاجرین سایر استان‌ها خواهد بود که هر یک از آن‌ها بچه‌های مدرسه‌ای دارند لذا باید به این نکته توجه داشته باشیم که سالانه شاهد افزایش دانش آموزان در مقاطع مختلف هستیم. بی تردید باید در برنامه ریزی‌های این حوزه به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

تهران فاقد اداره گردشگری است

فرماندار تهران دربخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع گردشگری و مشکلات این حوزه در سطح شهرستان تهران اشاره کرد و افزود: ۲.۵ میلیون نفر گردشگر در نوروز از داخل کشور وارد شهرستان تهران شده بودند و در طول سال نیز شاهد حضور ۲۰ میلیون گردشگر در شهرستان تهران هستیم. باوجود این حجم گسترده از ورود گردشگران به تهران، متاسفانه تهران فاقد اداره گردشگری است لذا باید دراین حوزه اقدام جدی صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: ۱۷۳ طرح نیمه تمام در حوزه گردشگری در شهر تهران وجود دارد که باید در اسرع وقت تکمیل شوند. بی تردید با تکمیل این پروژه‌ها شاهد ایجاد ۱۰۰ هزار شغل جدید خواهیم بود. قطعا ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری وجود دارد که می‌توان با گسترش تخت‌های هتلی علاوه بر جذب گردشگر فرصت‌های مناسب شغلی که نیاز امروز جامعه است فراهم کنیم.

 

منبع : ایسنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار