صدراعظم آلمان خواهان فعال شدن اتحادیه اروپا در جهت تحکیم صلح در جهان شد و گفت که اروپا باید به تلاشی وسیع برای حفظ صلح در جهان دست بزند.
کد خبر: ۶۰۵۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸ 13 May 2018

به گزارش تابناک : آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که حفظ صلح مهم‌ترین وظیفه سیاست است. او به شرایط دشواری مانند وضعیت سوریه، الحاق کریمه به روسیه و اقدام دونالد ترامپ در خروج از برجام اشاره کرد.

مرکل این اظهارات را در مراسم دریافت مدال «چراغ صلح» از کاتولیک‌های پیرو سن فرانسیس در آسیسی ایتالیا مطرح کرد.

صدراعظم آلمان گفت، در سراسر جهان کشمکش‌هایی خطرناک دیده می‌شود که برای مواجهه با آنها بیش از هر چیز، تسامح و مدارا و احترام متقابل ضرورت دارد.

در این مراسم خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهوری کلمبیا از نقش فعال مرکل در پیشرفت اتحادیه اروپا در راستای صلح و تنش‌زدایی ستایش کرد.

سانتوس گفت که مرکل در مواردی تصمیم‌هایی خطیر گرفته که در تقویت روحیه همبستگی بسیار موثر بوده است. رئیس‌جمهوری کلمبیا به سیاست آلمان در پذیرفتن پناهجویان سوری اشاره کرد.

مدال چراغ صلح به افراد یا بنیادهایی اهدا می‌شود که گامی مهم در پیشرفت صلح جهانی برداشته باشند. این مدال نخستین بار در سال ۱۹۸۱ به لخ والسا، رهبر کارگری لهستان داده شد.

بر اساس گزارش دویچه وله، تاکنون شخصیت‌های نامداری مانند پاپ ژان پل دوم، مادر ترزا، دالایی لاما و یاسر عرفات این مدال را دریافت کرده‌اند.

منبع: ایسنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار