جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی «طرح مقابله با پولشویی و مبارزه با تروریسم» در پارلمان تهیه و تدوین شد.
کد خبر: ۶۲۱۶۶۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴ 21 June 2018

به گزارش تابناک : در همین زمینه، عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ضمن تایید این خبر گفت: امروز زمان آن است که نمایندگان خانه ملت برای حمایت از حقوق مردم قوانینی تصویب کنند که خلاهای قانونی را پر کند.

وی افزود: ما درباره پولشویی و پول‌های ناسالم قوانینی داریم اما این قوانین نیاز به مصوبات دیگری هم دارند تا کامل شوند؛ در همین راستا طرحی را تهیه و تدوین کردیم تا قوانین محکم و درستی در این زمینه داشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با تاکید بر اینکه FATF بایگانی می‌شود، تاکید کرد: حمایت از مقابله با پولشویی و مبارزه با تروریسم ازجمله مباحثی است که در این طرح به آن توجه شده و مباحث مرتبط با آن در طرح گنجانده شده است.

یوسفیان‌ملا با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب گفت: در این جلسه و با توجه به رهنمودهای رهبری برای تصویب قوانین داخلی برای مبارزه با پولشویی و تروریسم تصمیم به تدوین این طرح گرفتیم که هفته آینده تقدیم هیات رئیسه مجلس خواهیم کرد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان مجلس گفته بودند «همانگونه که درباره برخی کنوانسیون‌های بین‌المللیِ اخیراً مطرح‌شده در مجلس گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانون‌گذاری کند.»

 

 

منبع : فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار