رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کرج گفت: با توجه به بالارفتن آلایندگی هوا طرح تشدید برخورد با خودروها و موتورسیکلت های دودزا در این شهرستان اجرا شد.
کد خبر: ۶۵۳۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶ 09 September 2018

سرهنگ حمدالله رحمتی پور افزود: پلیس راهنمایی ورانندگی کرج با توجه به پایین آمدن کیفیت هوا و ناسالم شدن آن برای افراد حساس اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.
وی اضافه کرد: طبق قانون، حرکت وسائط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
وی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه اجرایی شده است.
رحمتی پور خاطرنشان کرد: پس از توقیف این خودروها،آنها پلاک تعمیرگاه می گیرند و باید نسبت به تعمیر و رفع آلایندگی اقدام کنند.
وی افزود: در 48 ساعت گذشته 230 دستگاه خودروی آلاینده در این شهرستان اعمال قانون شد و 8 دستگاه خودرو نیز به دلیل آلایندگی گسترده به تعمیرگاه منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد:رانندگانی که وسیله نقلیه آن ها دارای نقص فنی بوده و ایجاد آلودگی می کند سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنند تا سبب افزایش آلودگی بیشتر نشود.
رحمتی پور بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای کلانشهر کرج انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
وی افزود: اکنون 8 مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان کرج فعال است.
روزانه بیس از 2میلیون و 600 هزار تردد به طور متوسط در کلانشهر کرج انجام می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار