معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که 12 هزار تن ماسه و نمک برای روزهای برفی و یخبندان راه های این استان ذخیره سازی می شود.
کد خبر: ۶۶۵۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰ 09 October 2018

عباس صفری اظهار داشت: 13 مکان در راه های البرز برای انباشت این مقدار شن و ماسه پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه برای استقبال از زمستان نشست مشترکی با دستگاه های اجرایی و امدادی البرز برگزار شده است، افزود:طرح زمستانه راهداری از 15 آبان ماه امسال به صورت رسمی آغاز می شود و نیروهای خدمات رسان به حالت آماده باش در می آیند.
صفری گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته 20 اکیپ راهداری به همراه 135 دستگاه خودرو سبک ، سنگین و نیمه سنگین در تمام راه های استان آماده خدمات رسانی به مسافران و مردم البرز هستند.
**اعتبارات استانی برای نگهداری راه های البرز کافی نیست 
صفری با اشاره به اینکه اعتبارات استانی برای نگهداری راه های البرز بسیار ناچیز است، خاطر نشان کرد: بیشتر شهرستان های تابعه استان حتی اعتبار کافی برای خرید ماسه و نمک ندارند اما با این حال تلاش شده تا برنامه ریزی مدونی برای این بخش داشته باشیم .
وی افزود: برای تامین هزینه ها و سرویس دهی راه های البرز انتظار کمک از مسئولان استانی داریم.
این مسئول بیان داشت: 2 تا 6 درصد اعتبارات ساخت راه ها باید به نگهداری جاده ها اختصاص یابد که اگر برای یک هزارو 400 کیلومتر راه پرتردد استان 2 هزار میلیارد تومان به طور متوسط هزینه های ساخت نیاز است که حدود 50 میلیارد تومان یعنی 2 درصد صرف نگهداری می شود.
وی ادامه داد: برای خدمات دهی مناسب به مردم و مسافران با مشارکت بخش خصوصی 135 دستگاه خودرو سبک ، نیمه سنگین و سنگین تجهیز شده است.
استان البرز یک هزارو 450 کیلومتر آزاد راه بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد، جاده کوهستانی کرج- چالوس از مسیرهای کوهستانی پر تردد و پر حادثه کشور است که برای نگهداری و نمک پاشی این مسیر در فصول سرد زمستان اعتبارات عمرانی زیادی نیاز دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار