مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز اعلام کرد که هوای ناسالم این استان در فصل پائیز وارد وسومین روز شد.
کد خبر: ۶۸۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹ 20 November 2018

فردین حکیمی افزود: بر اساس آخرین اعلام ایستگاه های سنجش کیفیت هوای استان در ساعت 11:19 امروز، شاخص کیفیت هوا (ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون) در سه شهرستان کرج، نظرآباد و فردیس، ناسالم برای گروه های حساس شده است.
وی اظهار داشت: این شاخص در شهرستان های کرج و فردیس 106 و در شهرستان نظرآباد 110 اعلام شده و شهرستان ساوجبلاغ نیز با قرارگرفتن روی عدد 98 از آلودگی فاصله گرفت.
حکیمی اضافه کرد: ایستگاه های سنجش کیفیت هوا در شهرستان های اشتهارد و فردیس با مشکلات فنی مواجه شده که قادر به اعلام شاخص نیستند. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز به گروه های حساس توصیه کرد که با توجه به احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و همچنین تشدید بیماری های قلبی، ریوی، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. 
استان البرز دارای 9 ایستگاه سنجش کیفیت هوا است. 
بر اساس سرشماری سال 95 جمعیت استان البرز 2 میلیون و 714 هزارو400 نفر اعلام شده است. 
در این بین شهرستان فردیس 18 درصد، طالقان یک درصد، ساوجبلاغ 9 درصد، اشتهارد یک درصد، نظرآباد 6 درصد و کرج 65 درصد از جمعیت استان البرز را به خود اختصاص داده‌اند. 
طبق بررسی ها از ابتدای امسال تاکنون بیشتر روزهای استان البرز در وضعیت کیفی هوای سالم و پاک قرار داشته است لیکن وارونگی هوا در 2 روز گذشته کیفیت هوا را ناسالم کرد.

برچسب ها: کیفیت هوا ، محیط زیست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار