رئیس سازمان استاندارد کشور 85 فاکتور در سنجش استاندارد خودروها وجود دارد که از یکم دی ماه مجدداً بررسی این فاکتورها در خودروهایی که تولید می‌شوند آغاز می‌شود.
کد خبر: ۶۸۵۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳ 29 November 2018

به گزارش «تابناک البرز»؛ نیره فیروزبخت در حاشیه هشتمین همایش استاندارد و کیفیت که در موسسه علوم دامی کرج برگزار شد اظهار کرد: بدون شک برگزاری چنین همایش‌هایی نقش به سزایی در ایجاد انگیزه رقابت بین صاحبان واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی دارد و در نهایت باعث ارتقای کیفیت کالاهای داخلی می‌شود.

وی ادامه داد: همه واحدهای تولیدی نمونه، همکاران آزمایشگاهی، بازرسی و مدیران کنترل کیفیت از سراسر کشور در این همایش شرکت و بهترین آنها برگزیده می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه این همایش در سایر استان‌های کشور هم برگزار می‌شود، توضیح داد: همایش استاندارد و کیفیت تنها مختص البرز نیست و دیگر استان‌ها نیز با برگزاری این همایش از واحدهای تولیدی نمونه خود تقدیر می‌کنند.

وی با اشاره به نحوه انتخاب برگزیده‌های این همایش ابراز کرد: محصولات تولیدکنندگانی که در این همایش شرکت کرده‌اند جمع‌آوری و در آزمایشگاه‌های معتبر مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

رییس سازمان استاندارد کشور خاطر نشان کرد: اگر در نمونه‌های آزمایش شده مغایرتی با استانداردها و فاکتورهای اعلام شده وجود نداشته باشد آن کالا و محصول برتر خواهد شد.

فیروز بخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به استانداردهای تعیین شده برای بررسی کیفیت خودروها گفت: 85 فاکتور در سنجش استاندارد خودروها وجود دارد که از یکم دی ماه مجدداً بررسی این فاکتورها در خودروهایی که تولید می‌شوند آغاز می‌شود.

فیروزبخت افزود: فعلاً برای سخت‌تر کردن استاندارد خودروها گزینه جدیدی را مطرح نکرده‌ایم و همان 85 فاکتور قبلی در استاندارد خودروها رصد می‌شود.

این مسئول گفت: شاخص‌های فعلی برای استانداردهای خودرو مورد قبول است.

وی در ادامه از نگرانی خودروسازها برای تامین قطعات خبر داد و افزود: نگرانی خودروسازها این است که با توجه به تحریم‌ها نتوانند بسیاری از قطعاتشان را تامین کنند به همین جهت باید فکری برای حل این مشکل صورت بگیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار