مدیرعامل و رئیس هیات مدیره فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت: طرح الحاق فرودگاه پیام به ماده 53 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه در کمیسیون عمران مجلس تصویب شد.
کد خبر: ۶۸۶۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲ 03 December 2018

سعید زرندی افزود: با تصویب نهایی این طرح جایگاه فرودگاه پیام در صنعت هوانوردی کشور تثبیت و امکان جذب سرمایه گذاری و تبدیل شدن آن به یک شرکت توسعه ای فراهم می شود.
وی اضافه کرد: شرکت پیام از این پس می‌تواند از درآمدهای خود برای توسعه زیرساخت‌های منطقه سرمایه گذاری کند.
زرندی با اشاره به مزیت‌های تصویب این طرح گفت: با تصویب نهایی این طرح در صحن علنی مجلس امکان اصلاح اساسنامه شرکت خدمات هوایی پیام از سوی مجلس شورای اسلامی به دولت قابل واگذار است که این امر موجب توسعه روز افزون منطقه پیام می شود.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد. 
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، سه هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد. 
نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است. 
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیلکرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است. 
مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز بود که شهریور ماه امسال اجرایی شد.

برچسب ها: فرودگاه پیام ، مجلس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار