رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از آغاز اجرای طرح ضربتی برخورد قانونی با خودروها و موتورسیکلت های آلاینده صوتی و دودزا در این استان خبر داد.
کد خبر: ۶۹۵۰۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴ 25 December 2018

سرهنگ غلامعلی شرق افزود: با توجه به فصل زمستان و افزایش آلودگی هاکه سبب وارونگی هوا می شود، این طرح به صورت ویژه در شهرستان های این استان اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: خودروهای فاقد معاینه فنی و دارای نقص فنی در اجرای این طرح اعمال قانون می شوند.
شرق افزود: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال اجرا می شود اما در 6 ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح شدت می یابد.
وی گفت: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی بوده از ادامه حرکت جلوگیری می شود.
رئیس پلیس راهور البرز البرز اظهار داشت: در اجرای طرح مذکور خودروهایی دارای صدای ناهنجار از ناحیه اگزوز و سامانه صوتی داشته باشند برخورد خواهد شد.
وی بیان داشت: مالکان وسایل نقلیه متخلف علاوه بر اعمال قانون بایستی نسبت به رفع نقص فنی وسیله نقلیه خود نیز اقدام کنند.
رئیس پلیس راهور البرز افزود: اکنون 11 مرکز معاینه فنی خودرو برای خدمات دهی به خودروها فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 هزار 700 خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی اعمال قانون و سه هزارو 200 دستگاه کامیون به دلیل نداشتن مجوز توقیف شدند.
وی گفت: همچنین دراین مدت نیز پلاک 420 خودرو آلاینده فک وبه تعمیرگاه منتقل شدند.به شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش یافته است.
شرق افزود: همچنین درسال جاری یک هزارو 450 وسیله نقلیه متخلف آلودگی صوتی نیز اعمال قانون و 291 خودرو نیز توقیف شده است.
روزانه به طور متوسط بیش ازسه میلیون تردد وسیله نقلیه در راه های درون شهری استان البرز انجام می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار