مدیرکل انتقال خون البرز گفت: بیش از 80 درصد مراجعه کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون موفق به اهدای خون شده اند.
کد خبر: ۶۹۸۸۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸ 03 January 2019

محمدرضا مهدی زاده اظهار کرد: در فصل سرما اغلب شاهد کاهش تعداد مراجعه‌کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی نیازی مستمر است و به فصل خاصی از سال محدود نمی‌شود، از شهروندان البرزی به ویژه اهدا کنندگان مستمر تقاضا می‌شود برای تامین نیازهای این بخش انتقال خون را تنها نگذارند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اهدای خون در سال جاری افزود: از ابتدای سال تا کنون 63 هزار و 883 نفر به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کرده‌اند که 80 درصد آنها موفق به اهدای خون شده اند.

وی اضافه کرد: ازمجموع اهدا کنندگان 23 هزار و 684  نفر اهدا کننده مستمر هستند که نیمی از جمعیت اهدا کننندگان در این استان را به خود اختصاص داده است.

مهدی زاده در بخش دیگری از سخنان خود از مردم نوع‌دوست استان خواست با توجه به فصل سرما و نیاز بیشتر به فرآورده‌های خونی به کمک بیماران بشتابند.

وی گفت: مردم همیشه در تهیه و تامین خون و فرآورده‌های خونی یاور انتقال خون هستند که امیدواریم با اهدای پلاسما در تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص انتقال خون را نیز یاری کنند.

مهدی زاده تاکید کرد: اهداکنندگان حتما کارت ملی خود را همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیاز به همه گروه‌های خونی در این ایام ضروری است، افزود: شرایط عمومی اهداکنندگان خون وزن بیش از 50 کیلوگرم، سن بین 18 تا 60 سال، رعایت فواصل اهدای خون حداقل به مدت هشت هفته، رعایت تعداد نوبت مجاز اهدای خون در سال برای زنان سالانه سه بار و برای مردان سالانه چهار بار، پرهیز از رفتارهای غیر بهداشتی و برخورداری از سلامت عمومی جسمانی و روانی‌ست. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار