پرونده چهار مرد و زن که با ربودن پیرمردی ثروتمند او را شکنجه کرده بودند برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.
کد خبر: ۷۳۷۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶ 25 April 2019
 20 مرداد سال 95 دختر جوانی به نام پرستو با همدستی سه مرد، مهندس 70 ساله‌ای را ربوده و پس از انتقال به باغی در کرج او را مورد شکنجه قرار داده و با اسید سوزاندند تا اموال میلیاردی او را به دست آورند. در این میان یکی از متهمان به پیرمرد ثروتمند کمک کرد و او را درحالی که وضعیت جسمی مناسبی نداشت فراری داد.
با فرار مرد ثروتمند او موضوع را به پلیس خبر داد و پرستو و سه همدستش بازداشت شدند.
متهم ردیف اول این پرونده در تحقیقات گفت: مدتی قبل با دختری به نام پرستو آشنا شدم و او نقشه یک آدم ربایی را مطرح کرد. طبق نقشه، پرستو به بهانه‌ای با این مرد طرح دوستی ریخت. بعد از جلب اعتماد وی من به عنوان راننده آژانس پرستو و پیرمرد را به باغی در کرج برده و با همدستی دو نفر دیگر مورد شکنجه قرار دادیم.
با اعترافات متهمان، آنها به اتهام آدم ربایی، اسیدپاشی و سرقت مقرون به آزار برای صدور حکم راهی دادگاه شدند. متهمان در شعبه دوم دادگاه کیفری پای میز محاکمه رفتند و پرستو به جرم آدم ربایی و مشارکت درسرقت و اسیدپاشی به 27 سال زندان و 72 ضربه شلاق محکوم شد. همچنین متهم دیگر این پرونده نیز به 20 سال حبس به خاطر آدم ربایی، 7 سال حبس به خاطر اسیدپاشی و سرقت مقرون به آزار به 7 سال حبس و پرداخت دیه و سومین متهم به 7 سال و نیم حبس به خاطر آدم ربایی و 37 ضربه شلاق محکوم شدند.
با تأیید این حکم از سوی شعبه 34 دیوانعالی کشور، پرونده برای اجرا به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار