مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با اشاره به زمزمه‌هایی در خصوص گران شدن ماکارونی گفت: طی چند روز گذشته شاهد هجوم شهروندان به مغازه‌ها برای خرید ماکارونی بوده ایم که این به هیچ وجه درست نیست.
کد خبر: ۷۴۱۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰ 04 May 2019

پرویز زرگر اظهار کرد: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، طرح تنظیم بازار در استان با حساسیت ویژه‌ای در حال اجراست.

وی ادامه داد: در تامین کالاهای پر مصرف در ماه مهمانی خدا مثل مرغ، شکر، برنج ، روغن و ... مشکلی وجود ندارد و خوشبختانه این کالاها بر مبنای نیاز شهروندان تامین شده‌اند.

وی افزود: با هماهنگی صورت گرفته با اتحادیه نانوایان، اقدامات لازم برای پخت به موقع و با کیفیت نان در واحدهای نانوایی استان صورت گرفته است و در این زمینه نیز مشکلی وجود ندارد.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضر مرغ در برخی از واحدها، 10 هزار و 500 هم به فروش می رسد ولی نرخ رسمی آن در بازار حدود 11 هزار و 500 است.

وی اظهار کرد: قیمت مرغ در حاضر معقول است و عرضه مرغ با کمتر از این قیمت باعث ضرر به مرغداران خواهد شد.

زرگر تصریح کرد: قیمت فعلی مرغ برای بسیاری از تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست و ما باید هوای فعالان این صنف را داشته باشیم چون اگر تولید برای آنها به صرفه نباشد، میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری کاهش می‌یابد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: در مقطعی قیمت مرغ بالاتر از حد منطقی و متعارف بود که با تمهیدات اندیشیده شده شرایط به وضعیت مناسبی برگشت.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی مصرفی البرزنشینان در انبار ذخیره شده، گفت: انبار بسیاری از کالاهای اساسی مصرفی البرز درتهران است و بر مبنای سهمیه استان کالاها از تهران به البرز ارسال می‌شود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی افزود: کالاها از تهران به البرز ارسال و توسط مباشرین توزیع در بازارهای استان توزیع می‌شود.

وی افزود: ما در تولید گندم به خودکفایی رسیده و صادر کننده ماکارونی هستیم و معلوم نیست چطور مردم فکر می‌کنند بازار با کمبود ماکارونی مواجه خواهد شد.

وی اظهار کرد: گران شدن چند برابری ماکارونی شایعه‌ای بیش نیست و اگر قرار باشد قیمت‌ها افزایش یابد در یک بازه منطقی اتفاق می‌افتد.

زرگر خاطر نشان کرد: چون گندم دولتی است، دولت نظارت خاصی بر قیمت ماکارونی دارد و امکان افزایش بی رویه آن وجود ندارد.

وی گفت: مردم نباید با خرید بیش از حد نیاز خود باعث ایجاد حباب قیمتی برای برخی از کالاها شوند وثبات بازار را به هم بریزند.

وی اظهار کرد: نیاز یک خانوار تعریف شده و وقتی مثل بحث شوینده و لوازم بهداشتی تقاضا ناگهانی بالا می‌رود، قیمت هم افزایش پیدا می‌کند.

وی ابراز کرد: کالاها هم تاریخ مصرف مشخصی دارد و مردم نباید با خرید بیش از نیاز خود کهنه خوری کنند و کالاها را انبار کنند تا تاریخ مصرفشان بگذرد.

وی گفت: مگر مردم در ماه چقدر ماکارونی یا شامپو مصرف می‌کنند؟ اگر همه به اندازه خرید و مصرف کنند قیمت‌ها کاذب بالا نمی‌رود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار