رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فرودگاه پیام با بیان اینکه یک پرواز کارگو بوئینگ747 ایران ایر در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست گفت: با این پرواز ورود رسمی اولین محموله کالاهای رایانه‌ای به این فرودگاه در سال جدید آغاز شد.
کد خبر: ۷۴۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱ 04 May 2019

نادر ثناگومطلق گفت: هواپیمای کارگوبوئینگ 747 ایران ایر،حامل قطعات رایانه به عنوان نخستین پروازکارگو کالاهای از این دست درسال 98 روز گذشته در فرودگاه بین المللی پیام به زمین نشست.

ثناگومطلق افزود: پروازهای تجاری کارگو در فرودگاه بین المللی پیام نوید بخش روزهای رونق اقتصادی و نشان از گرم شدن فعالیت‌های تجاری درمنطقه ویژه اقتصادی پیام دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کالاهای مخابراتی و فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور و با درنظر گرفتن سند جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام و معین بودن وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در اقتصاد مقاومتی استان البرز، فرود پروازهای کارگو با محموله‌های مرتبط با ماموریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت ویژه در دستورکار منطقه قرارگرفته است، از همین رو روز گذشته پرواز بوئینگ 747 ایران ایر با محموله قطعات رایانه‌ای در فرودگاه بین المللی پیام از امارات به زمین نشست.

این مسئول ادامه داد: این پرواز در شرایطی در فرودگاه پیام به زمین نشست که پیشتر این گونه کالاها از کشورهای جنوب خلیج فارس از طریق مرزهای آبی وارد کشور شده و در بازار مصرف  توزیع می‌شد اما فرودگاه بین المللی پیام توانست با ارتقای تجهیزات ناوبری هوایی بستر مناسب برای صادرات و واردات کالا ایجاد کند.

وی تصریح کرد: امکانات زیربنایی مانند گمرک، گذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرارگرفتن در شاهراه استان‌های اقتصادی کشور و نزدیکی به مراکز تحقیقاتی ازمزیت‌های قابل توجه منطقه ویژه اقتصادی پیام محسوب می‌شود که برای هر فعال اقتصادی این موارد بسیار پراهمیت محسوب می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار