احمد فاضلیان با تاکید براینکه میزان جرایم خشن در البرز کاهشی چشمگیر داشته است گفت: یکی از سیاست‌های مهم دادگستری استان البرز، تسهیل ارائه خدمات قضایی به مردم است تا بدون داشتن ترددهای غیر ضرور، احقاق حق کنند.
کد خبر: ۷۴۲۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴ 08 May 2019

احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار کرد: در سال ۹۴ شرایط استان بسیار نامناسب بود و همکاران در فضاهایی محدود به ارائه خدمات می‌پرداختند که با مشاهده این شرایط، ارتقا و بهبود زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: یکی از مجتمع‌هایی که راه‌اندازی آن در دستور قرار گرفت ساختمان نیمه کاره شورای حل اختلاف گرمدره بود که به دلیل عدم احداث بنا برای کاربری قضایی، مدت‌های زیادی رها شده و بسیاری از ملزومات آن تخریب شده بود بنابراین تصمیم گرفتیم برای ایجاد مجتمع شورای حل اختلاف، این بنا را از محل اعتبارات دادگستری مورد بازسازی و توسعه قرار دهیم که خوشبختانه دوشنبه گذشته با صرف اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال و در مساحت ۵۰۰ مترمربعی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عالی‌ترین مقام قضایی استان با اشاره به احداث چندین مجتمع قضایی دیگر در استان گفت: استان البرز از ابتدای تاسیس تا سال ۹۴ حدود ۳۳ هزار متر مربع فضای اداری داشت ولی در سه سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده و با وجود تنگناهای مالی که کشور با آن درگیر است بیش از ۳۰ هزار متر مربع به فضای اداری دادگستری استان اضافه شده و از مجموع ۱۰۰ درصد فضای مورد نیاز ۵۰ درصد آن تامین شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های مهم دادگستری استان البرز، تسهیل ارائه خدمات قضایی به مردم است تا بدون داشتن ترددهای غیر ضرور، احقاق حق کنند که برای این منظور درصدد هستیم علاوه بر شورای حل اختلاف مجموعه دادسرایی را نیز در گرمدره افتتاح کنیم همانطور که در ماهدشت و محمدشهر احداث مجتمع‌های قضایی آغاز شده و طبق برنامه زمانبندی پروژه محمدشهر در چندماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

فاضلیان شاخص‌های عملکردی دادگستری استان در سال‌های اخیر را چشمگیر توصیف کرد و گفت: با اینکه استان البرز جوانترین استان کشور است و با محرومیت‌های زیادی روبه‌رو است ولی در حوزه‌های پیشگیری، انفورماتیک و فرهنگی جزو استان‌های برتر کشور هستیم.

وی ادامه داد: در زمینه تامین امنیت نیز با تلاش‌های شبانه‌روزی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و همکاران در دادسرا شاهد کاهش چشمگیر جرایم خشن هستیم و استان البرز به یکی از استان‌های امن کشور تبدیل شده که تعامل و همکاری دستگاه‌های انتظامی و اجرایی با دستگاه قضایی نقش مهمی در این موفقیت داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار