طی روزهای اخیر رودخانه کرج 4 نفر را به کام مرگ برده است که از این تعداد تا کنون اجساد 3 نفر کشف شده اند، اخرین حادثه به تاریخ 15 خرداد باز می گردد که یک کودک 10 ساله در این رودخانه غرق شد.  
کد خبر: ۷۵۱۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷ 08 June 2019
به گزارش «تابناک البرز»؛ رئیس جمعیت هلال احمر کرج گفت: علی رغم تخلیه در ماه های پایانی سال 97، بی سابقه بوده و وضعیت آب بگونه ای است که به راحتی موجب غرق شدگی می شود.
سید فتح الله هاشم نژاد درباره دلایل وقوع پی درپی حادثه غرق شدگی در رودخانه کرج گفت: یک ماه گذشته جوانی 35 ساله در هفت چشمه غرق و جنازه وی با جستجوی هلال احمر کشف شد.  
هاشم نژاد افزود: چند روز گذشته یک پسر بچه افغان و در حال حاضر دختر 10 ساله ایرانی نیز در رودخانه کرج غرق شده اند که البته جسد تبعه خارجی 5 ساله کشف شد اما تا کنون جسد دختر 10 ساله یافت نشده است.  
وی همچنین با اشاره به غرق شدن یک خانم طی روزهای اخیر در رودخانه کرج، اظهار داشت: امسال حجم برف جمع شده روی کوه ها 3 برابر بیشتر از سال گذشته است و سد کرج بر اساس اعلام فوتوکیان مدیر این مجموعه، از بهمن باز شده است.  
رئیس هلال احمر کرج درباره علت بازگشایی این سد در بهمن ماه سال 97 تصریح کرد: ابتدای سال 98 روزهای پر بارانی را شاهد بودیم و اگر سد از بهمن بازگشایی نمی شد سیل های بهاره که عمدتا ناشی از ذوب برف بود قابل کنترل نبود.  
هاشم نژاد گفت: به واسطه حجم برف و مقدار ذوب برف، حجم آب موجود در سد کرج علی رغم تخلیه در ماه های پایانی سال 97، بی سابقه است و وضعیت آب بگونه ای خواهد بود که به راحتی موجب غرق شدگی می شود.  
وی با اشاره به اینکه درباره وضعیت رودخانه کرج هیچگونه اقدامی نمی توان داشت جز اینکه مردم به حاشیه آن نزدیک نشوند، افزود: متاسفانه کودک افغان نیز در یکی از رودهای فرعی گوراب – ارنگه غرق شده بود.  
رئیس هلال احمر کرج اظهار داشت: تنها خواهش ما اطلاع رسانی رسانه ها به مردم برای نزدیک نشدن به حاشیه رودخانه به ویژه ممانعت از حضور کودکان است زیرا رودخانه کرج عرضی کم و شدت آب زیادی دارد در نتیجه سریعا آب شخص را با خود می برد.  
هاشم نژاد تصریح کرد: متاسفانه شخص غرق شده در همان لحظات نخست به دلیل برخوردهای شدید با سنگ و اجسام موجود در روخانه جان خود را از دست می دهد و عموما جنازه های کشف شده عریان هستند زیرا شدت آب به گونه ای است که موجب پاره شدن لباس اشخاص می شود.  
رئیس هلال احمر کرج در خاتمه خاطر نشان داشت:با وضعیت کنونی رودخانه کرج از مردم خواستاریم تا پایان خردادماه که فصل ذوب برف ها و کاهش دبی رودخانه است، ملاحظه بیشتری داشته باشند زیرا متاسفانه رودخانه کرج در تمام نواحی خطرآفرین خواهد بود. 

گفتگو از گلاویژ اصحابی
منبع: وب سایت تیتریک
 
برچسب ها: سد کرج ، غرق شدن ، رودخانه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار