فردی که با سوء استفاده از روابط خویشاوندی اقدام به جعل مدارک و تهیه دسته چک می کرد، در استان البرز دستگیر شد.
کد خبر: ۷۶۳۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵ 17 July 2019

سرهنگ محمد نادر بیگی، رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس آگاهی و اعلام شکایت مبنی بر صدور دسته چک جعلی به نام وی پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری مشخص شد که نامبرده روز گذشته در پی دریافت یک برگ احضاریه در خصوص رسیدگی به شکایت فردی مبنی بر توقیف و تحویل ملک در تهران به وی، مطلع می‌شود شخصی با داشتن یک برگ چک به نامش، شکایت و حکم توقیف منزلش را گرفته است در صورتی که دسته چکی به نام وی صادر نشده است.
همچنین در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان محرز شد که به نام شاکی ۲ جلد دسته چک ۱۰ برگی، یک جلد دسته چک ۲۵ برگی و یک جلد دسته چک ۵۰ برگی صادر شده و در سطح استان البرز در حال خرج شدن است.
نادر بیگی افزود: با بررسی مدارک افتتاح حساب مشخص شد که یکی از اقوام شاکی با جعل مدارک وی، دسته چک‌ها را دریافت کرده و در حال حاضر نیز به اتهام اختلاف حساب در زندان به سر می‌برد.
متهم در بازجویی‌های کارآگاهان، در مواجهه با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: با استفاده از مدارک شاکی و نصب عکس خود بر روی مدارک اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک و آنها را در بازار خرج کرده است.
وی خاطرنشان کرد: متهم با جعل مدارک شاکی و تهیه دسته چک، تا کنون ۲۵ فقره چک به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از حساب شاکی در بازار خرج کرده است.
به گفته وی، متهم با صدور قرار مناسب جدید روانه زندان شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار