پسر عاشق‌پیشه از روی علاقه به دخترخاله‌اش و کینه‌ای که از همسر او به دل داشت، مرد نگون‌بخت را با یک گلوله تفنگ شکاری کشت.
کد خبر: ۷۶۸۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶ 03 August 2019

به گزارش «تابناک البرز»؛ ساعت ۹ شامگاه سه شنبه ۲۵ تیر امسال صدای مهیبی در منطقه کلاک شهر کرج به گوش رسید و وقتی اهالی منطقه از خانه‌هایشان خارج شدند با پسر جوانی که غرق خون روی زمین در وسط خیابان افتاده بود روبه رو شدند.

خیلی زود تیم‌های امدادی و پلیس در محل حاضر شدند و در همان بررسی‌های ابتدایی مشخص شد که مرد جوان از ناحیه شکم هدف گلوله تفنگ شکاری قرار گرفته و به کام مرگ فرو رفته است.

همین کافی بود تا با جنایی شدن این پرونده گروهی از ماموران دایره جنایی پلیس آگاهی کرج برای تحقیقات پلیسی و شناسایی عامل جنایت وارد عمل شوند.

کارآگاهان با حضور در محل جنایت پی بردند که مرد جوان در چند قدمی خانه‌‎اش هدف تیراندازی قرار گرفته است، در این مرحله تیم پلیسی به سراغ خانواده نجیب ۳۳ ساله رفت.

زن ۲۵ ساله نجیب در تحقیقات ابتدایی به ماموران گفت: همسرم ساعت ۸ شب آشفته از خانه خارج شد و ادعا کرد به پارک نزدیک خانه می‌رود که ساعت ۹ شب صدایی به گوش رسید و وقتی از خانه خارج شدیم با جسد خونین شوهرم در چند قدمی خانه روبه رو شدم.

وی افزود: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است هیچ کسی با همسرم اختلافی نداشت و با دیدن جسد شوهرم شوکه شدم.

کارآگاهان در تحقیقات میدانی با توجه به این که زن جوان ادعا کرده بود هیچ اختلافی با شوهرش نداشته است اطلاع یافتند که این زوج جوان با هم اختلاف داشته اند که در این زمینه تجسس‌ها روی زن جوان متمرکز شد.

تیم پلیسی در نخستین پلان کاوشگری‌هایش احتمال دادند که زن جوان در ماجرای قتل شوهرش نقش داشته باشد و با دستور مقام قضایی زن ۲۵ ساله دستگیر شد.

همزمان پلیس فاش کرد زن جوان با پسرخاله ۲۲ ساله اش در ارتباط بوده است، اما این زن تاکید داشت که پسرخاله‌اش در این ماجرا نقشی نداشته و خودش نیز از قتل شوهرش مطلع نبوده است.

دو روز از ماجرای قتل مسلحانه نجیب می‌گذشت که پسر جوانی به نام اصغر پای در پلیس آگاهی کرج گذاشت و خواست تا پرونده دخترخاله‌اش را پیگیری کند.

در این مرحله ماموران اصغر ۲۲ ساله را که یکی از مظنون‌های اصلی در ماجرای قتل نجیب بود دستگیر کردند، اما پسر جوان اصرار داشت بی گناه است و برای کمک به دخترخاله‌اش به پلیس آگاهی آمده است، اما وقتی در بازجویی‌های پلیسی شروع به تناقض‌گویی کرد به ناچار مجبور شد راز این قتل را فاش کند.

پسر جوان ادعا کرد که دخترخاله‌اش با پسرخاله‌اش ازدواج کرده بودند و شوهرش او را همیشه به باد کتک می‌گرفت و با توجه به کینه‌ای که از قدیم از پسرخاله اش داشته است در یک لحظه تصمیم به قتل او گرفته و با تفنگ شکاری دست به قتل زده است.
عامل این جنایت در بازجویی‌ها گفت که دخترخاله اش از ماجرای انتقام گیری و قتل هیچ اطلاعی نداشته و به خاطر عشق یک طرفه دست به قتل زده است.

اصغر ۲۲ ساله که عاشق دخترخاله‌اش است ادعا می‌کند که سال‌ها قبل پسرخاله‌اش با فریبکاری خواهرش را از خانه فراری داده و او را هدف آزار و اذیت قرار داده است، به همین دلیل از همان زمان کینه به دل گرفته بود و وقتی عاشق دخترخاله اش می‌شود با توجه به این که شوهرش او را کتک می‌زده، مرتکب قتل عاشقانه شده است.

 

تحلیل کارشناس

کینه‌های دردسرساز

دکتر مصطفی اقلیما آسیب شناس اجتماعی| کینه ورزی و کدورت‌های کهنه در جامعه امروزی عامل اصلی بروز قتل‌ها و جنایت‌های هولناک محسوب می‌شود. در برخی خانواده‌ها بروز برخی اتفاقات، هنجار به شمار می‌رود در حالی که همین مسائل از دید جامعه ناهنجاری‌هایی است که باعث ایجاد کدورت و در نهایت درگیری‌های منجر به قتل می‌شود. کینه ورزی در برخی فرهنگ‌ها موضوعی عادی است که آتش نفرت و خشم را برپا می‌کند. معمولا کینه ورزی به دلیل از بین رفتن ارزش‌ها و کمرنگ شدن مسائل ارزشمند و مهم شکل می‌گیرد. برخی نزاع‌ها و درگیری‌هایی که حل نشده باقی می‌ماند عامل اصلی تشدید کینه و کدورت می‌شود و در گروه‌های اجتماعی مختلف جنایت‌های هولناکی را رقم می‌زند.

افراد کینه جو اغلب در خانواده‌هایی رشد یافته اند که ضعف تربیتی دارند و همین خرده فرهنگ‌ها سبب تخریب فرهنگ سالم در یک جامعه می‌شود، زیرا در باور این افراد خیلی از ناهنجاری‌ها شکل گرفته و هنجار به شمار می‌رود. سال‌ها زمان می‌برد تا فرهنگ نادرستی که در فرد، خانواده و جامعه شکل گرفته است به فرهنگ سالم تبدیل شود. زیرا در این حالت باید تفکرات و باور‌های فردی و جمعی تغییر کند که این خود نیازمند گذر زمان است. معمولا افرادی که شخصیت ضداجتماعی دارند با کینه جویی دست به انتقام می‌زنند و تا زمانی که انتقام نگیرند از خود رضایت پیدا نمی‌کنند. این مسائل در تربیت افراد ریشه دارد، زیرا با لجبازی کردن از دوران کودکی شروع می‌شود و نوع تربیت این افراد به گونه‌ای بوده که فقط انتقام گیری را آموخته اند و روحیه گذشت و ایثار در آن‌ها پرورش نیافته است. تلافی کردن در برخی روابط برای بعضی افراد به معنای اعتبار شخصیت است که متاسفانه همین کینه ورزی‌ها سبب بروز قتل و آدم کشی می‌شود.

تعامل، سازنده‌تر از تقابل خواهد بود و تقابل‌های بی مورد است که نتیجه اش کینه ورزی و قتل می‌شود. خشم پنهان و رفتار‌های تلافی جویانه از خانواده شروع می‌شود که به جامعه و محیط‌های دیگر تعمیم پیدا می‌کند. اگر خانواده روحیه گذشت، بخشش و ایثار را به عنوان یک مقوله فرهنگی در سنین کم به فرزندان آموزش دهد قطعا کمتر شاهد کینه ورزی‌هایی هستیم که به قتل منجر می‌شود.

برچسب ها: حادثه ، قتل ، البرز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار