اعتراض رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی البرز
حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدحسین روحی یزدی در مورد تخلفات کاندیداها در تبلیغات محیطی در کرج اظهار داشت: چند نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در کرج در مورد تبلیغات تخلف دارند و و این تخلفات محسوس است.
کد خبر: ۸۲۴۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳ 20 February 2020

برخی داوطلبان مجلس هزینه‌های سرسام آوری در تبلیغات خرج می‌کنند/ مخارج از چه محلی تامین می‌شود!؟؟

به گزارش «تابناک البرز»؛ رئیس شورای هماهنگی تبیلیغات اسلامی استان البرز گفت: براساس قانون هر نماینده موظف است در هر منطقه یک ستاد داشته باشد و تصاویر و تابلو و بنر وی در جلوی ستاد نصب شود.

وی با بیان اینکه در تبلیغات برخی از کاندیداها قانون رعایت نشده است،عنوان کرد: برخی از کاندیداها در مسیرهای اصلی تعداد زیادی عکس و بنر چسبانده اند و برخی از ستادها هم فقط اسم ستاد دارند و کسبه فقط با چسباندن عکس پشت شیشه کسب و کار خود را انجام می‌دهند.

‌روحی‌یزدی با بیان اینکه تصاویر‌ هم باید ابعاد معین خودش را داشته باشه و همه اینها تعریف شده در قانون است، متذکر شد: متاسفانه قوانینی که به داوطلبان مجلس ابلاغ شده رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه این دوره اولین دوره ای است که باید بحث رصد نظارتی به صورت قانونی اجرا شود، گفت: در این گام متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفته است و به این دلیل شاهد برقرار بودن ناهار و شامهای متعددی از سوی کاندیداهای مجلس هستیم.

وی با بیان اینکه کسب و کار رستوران‌ها و تالارها در این شرایط رونق پیدا کرده است،تصریح کرد: برخی از داوطلبان مجلس هزینه‌های سرسام آوری در تبلیغات خرج می‌کنند و هزینه‌های میلیاردی به قول یک داوطلب مجلس چیزی نیست.

حجت الاسلاموالمسلمین  روحی یزدی با بیان اینکه دلیل دقت و نظارت برای این است که این هزینه‌ها و مخارج از چه محلی تامین می‌شود، ادامه داد: کسی که برای داوطلب مجلسی هزنیه می کند برای کسب منفعتی و به امید فردا است و  جمله معروفی هست که می‌گوید تبلیغات هزینه نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغلات اسلامی استان البرز با بیان اینکه هرکس که حامی تبلیغاتی یک کاندیدا می‌شود یعنی سرمایه گذاری می‌کند، متذکر شد: اگر کسی قصد خدمت به مردم را داشته باشد دست و چنگ به هرجایی نمی‌زنند و از رانت استفاده نمی‌کند.  

‌روحی‌یزدی با بیان اینکه این هزینه‌های کلان می‌تواند حتی بعد از رای آوری در سوابق افراد برای تصویب اعتبارنامه مورد استفاده قرار گیرد،گفت: هدف از بیان این موضوعات مچ گیری نیست، بلکه هدف پاکسازی جامعه از  آلودگی‌های نامرعی و نامحسوس است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار