رئیس پلیس فتای البرز گفت: اوصاف از مردم درخواست می‌شود برای خرید اینترنتی صرفاً به سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر و شناخته شده و سایت‌هایی که پشتیبانی و محل فیزیکی دارند مراجعه کنند.
کد خبر: ۸۲۹۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰ 09 March 2020

به گزارش «تابناک البرز»؛ سرهنگ محمد اقبالی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا میزان مراجعه مردم به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی برای خرید مایحتاجشان بیشتر شده است.

وی ادامه داد: بدون شک این شرایط زمینه سوء استفاده برخی برای خالی کردن حساب‌های مردم را فراهم می کند.

وی توضیح داد: البته با ایجاد رمزهای یک بار مصرف (پویا) میزان برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی مردم در کل کشور و  به تبع آن در استان البرز ۵۵ درصد کاهش داشته و بخش زیادی از نگرانی در این حوزه مرتفع شده است.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برخورد با سایت‌ها و کانال‌هایی که با انتشار اخبار نادرست و ناامید کننده در خصوص کرونا  قصد افزایش اعضای خود را دارند، گفت: این اقدام مصداق بارز جرایم اینترنتی است و با همکاری دستگاه قضا ادمین این سایت‌ها شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجعه قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس پلیس فتای البرز توضیح داد: در وضعیتی قرار نداریم که برخی برای منفعت شخصی خود بخواهند نگرانی و ناامیدی را در جامعه گسترش دهند و در شرایط فعلی همگی به امید و انگیزه بخشی برای شکست کرونا نیاز داریم.

برچسب ها: رمز پویا ، کرونا ، البرز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار