معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به شیوع ویروس کرونا، گفت: تجهیز سوله‌ها در البرز صحت ندارد و ظرفیت بیمارستان‌های استان جوابگو است.
کد خبر: ۸۲۹۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ 10 March 2020

به گزارش «تابناک البرز»؛ دکتر سید حسن اینانلو اظهار کرد: در فضای مجازی مطرح شده که مقامات علوم پزشکی استان در حال تجهیز ورزشگاه‌ها و سوله‌های خالی برای بستری شدن بیماران کرونایی هستند.

وی با تاکید بر اینکه مسئله مطرح شده صحت ندارد، تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان را ۴۶۰ نفر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان دو هزار و ۵۰۰ تخت است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) کرج دارای ۱۵۰ تخت فعال است که خالی هستند، گفت: مطرح شدن این قبیل مسائل از جمله تجهیز ورزشگاه‌ها و سوله‌ها چیزی جز رعب و وحشت ایجاد نمی‌کند.

دکتر اینانلو با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بهبود بیماران کرونایی استان اندیشیده شده است، گفت: امروز سوله‌های خالی استان مورد بازدید قرار گرفت ولی تختی در آنها تعبیه نشده است.

وی با تاکید بر اینکه طبیعی است در شرایط بحرانی همه تجهیزات مورد بررسی قرار گیرد، گفت: مردم خیالشان راحت باشد، امکانات فعلی پاسخگوی نیاز استان است و جای نگرانی نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: بعید است که مجبور شویم از سوله‌ها استفاده کنیم.

دکتر اینانلو گفت: از سوله‌ها ممکن است برای نقاهتگاه استفاده شود و بیمارانی که تمایلی در خانه ماندن ندارند در سوله‌ها نگهداری شوند.

وی اضافه کرد: ستاد بحران استان وظایفی دارد و همه امکانات را مورد بررسی قرار می‌دهد، سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی برای حل بحران اعلام آمادگی کرده اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار