رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: شورای شهر کرج در لایحه دو فوریتی با تصویب اختصاص کمک 50 میلیارد ریالی به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی البرز برای مهار بیماری کرونا و خرید برخی تجهیزات بهداشتی و درمانی و همچنین تقدیر از کادر پزشکی و پرستاری حاضر در صف مقدم مقابله با این ویروس موافقت کرد.
کد خبر: ۸۳۰۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ 11 March 2020

کمک 50 میلیارد ریالی شهرداری کرج به دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش «تابناک البرز»؛ اکبر سلیم نژاد طی سخنانی در صد و هشتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: در راستای نامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی البرز مبنی بر کمک مالی جهت تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی مقابله با بیماری کرونا موافقت شد این مبلغ از محل ماده 16 به دانشگاه تخصیص یابد.

این مسئول تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا در استان البرز روند افزایشی داشته و جز با همکاری کلیه سازمان ها و نهادهای ذیربط استانی و شهری امکان مقابله و کنترل این بیماری وجود ندارد و با عنایت به تعداد روزافزون مراجعه کنندگان مبتلا به این بیماری به مراکز بهداشتی درمانی ضروری است در راستای کاهش بیماری اقدام شود.

وی تصریح کرد: همچنین مسئولان مربوطه همچنین در راستای تقدیر از زحمات تیم پزشکی و پرستاری حاضر در صف مقدم مقابله با کرونا مبلغی را خواستار شده بودند که مدیریت شهری کرج در جهت وظایف اجتماعی خود و به منظور تکریم فعالان سلامت عمومی جامعه مبلغی از 5 میلیارد ریال مصوب را نیز به این مهم اختصاص داد که مدیریت آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان است.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج افزود: در راستای آموزش عمومی بهداشت، امکانات تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی شهرداری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته تا پیام های بهداشتی در مقابله با این بیماری به صورت مشترک در حال اکران توسط مدیریت شهری است.

سلیم نژاد با اشاره به اطلاع ‌رسانی مناسب همراه با ایجاد آرامش تاکید کرد: ضدعفونی کردن مداوم وسایل حمل و نقل عمومی، وسایل بازی در بوستان‌ها، ماشین‌ها و ایستگاه‌های آتش نشانی، ایستگاه‌های اتوبوس، سرویس بهداشتی و محیط اداری از دیگر اقدامات مدیریت شهری در راستای کاهش بیماری کرونا در سطح شهر است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار