رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: بر اساس آمار‌های وزارت صمت هم اکنون بیش از یک میلیون قطعه ماسک در کشور تولید می‌شود که این واحد به تنهایی می‌تواند بیش از دو برابر تولید کل کشور، ماسک تولید نماید.
کد خبر: ۸۳۶۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶ 05 April 2020
به گزارش «تابناک البرز»؛ ربیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر مراحل نهایی نصب ماشین آلات و راه اندازی بزرگترین واحد صنعتی تولید ماسک در حال انجام است گفت: این واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اشتهارد می‌تواند بصورت روزانه حداقل دو میلیون قطعه ماسک سه لایه تولید کند که بنا به اظهارات مسئولان کارخانه  ، این ظرفیت قابل افزایش نیز هست.
وی درباره یکی دیگر از واحد‌های تولیدی ماسک در شهرستان کرج گفت : این واحد دانش بنیان در زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، تنها تولید کننده صنعتی ماسک N۹۵ در ایران بود که حدود ۵ هزار قطعه ماسک برای مصارف صنعتی تولید می‌کرد . 
وی افزود : هم اکنون با تلاش‌های انجام شده و تامین مناسب مواد اولیه، واحد مذکور به تولید روزانه ۳۰ هزار قطعه دست یافته که تا چند روز آینده این میزان به ۴۰ هزار قطعه در روز خواهد رسید.
ربیعی ادامه داد: تولید ۴۰ هزار عدد ماسک N۹۵ در این واحد بیش از یک سوم درخواست روزانه وزارت بهداشت به این نوع از ماسک را پوشش می‌دهد.
بنا به گفته این مقام مسئول در حال حاضر هیات امنای صرفه جویی ارزی، اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک شرکت‌های ایرانی می‌کند و آن را برای توزیع در سراسر کشور در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهد.
وی در خاتمه ضمن تقدیر از پیگیری‌های مجدانه وزارت صمت در راستای حمایت از تولیدکنندگان ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده بیان کرد: با حمایت وزیر صمت و استاندار البرز این استان به زودی تبدیل به قطب تولید ماسک در کشور خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار