دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به اینکه در فصل گرما شاهد افزایش آتش سوزی‌های در منابع طبیعی بوده ایم، گفت: در این باره اخبار واصله از برخی مراجع بیانگر عمدی بودن برخی از حریق‌های صورت پذیرفته در برخی مناطق استان است که بر این اساس افرادی اقدام به آتش زدن مزارع، مراتع، درختان و باغ‌های مردم می‌کنند.
کد خبر: ۸۶۲۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶ 15 June 2020

حکم قضایی و مجازات آتش زدن جنگل‌ها و بوستان‌ها چیست؟

به گزارش «تابناک البرز» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، گفت: مطابق ماده 675 قانون مجازات اسلامی، مجازات حریق عمدی توسط اشخاص بین 2 تا 5 سال حبس تعزیری است، همچنین با توجه به تبصره 1 این ماده در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.

مددی با هشدار به کلیه عوامل این آتش سوزی‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه این جرم جنبه عمومی دارد موضوع گذشت شاکی یا اشخاص موضوعیت ندارد اشد مجازات در انتظارات مرتکبان خواهد بود.

 وی متذکر شد: دادستانی این تعرض به حقوق عمومی را تحمل نخواهد کرد و به کلیه مراجع انتظامی و اطلاعاتی استان دستور داده شده نسبت به شناسایی و بازداشت عوامل دخیل اقدام کنند که نتیجه اقدامات در آینده نزدیک به اطلاع  عموم مردم استان خواهد رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار