مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: دو پاسگاه «ولایت رود» و «نساء» واقع در جاده چالوس به ابزار اطفای حریق مجهز شده است.
کد خبر: ۸۶۲۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ 15 June 2020

به گزارش «تابناک البرز» حامد فرضی در دومین کمیته اطفای حریق منابع طبیعی استان، اظهار کرد: پیرو حراست از عرصه‌های ملی، مصوب شده است تا فرمانداران، دهیاران و شوراهای روستایی اقدامات لازم برای کاهش سطح حریق را در دستور کار قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه نقاط بحرانی استان از حیث بروز حریق شناسایی و احصاء شده است، گفت: ملزومات اطفای حریق از جمله آتش کوب در اختیار دهیاران قرار داده شده است و تا نیمه اول تیرماه باقی ملزومات نیز در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به مشکلاتی که اکنون در بخش آسارا در مواقع بروز حریق وجود دارد، گفت: بیشترین حریق اراضی ملی در این بخش به هنگام تعطیلات است که در آن زمان محور کرج - چالوس نیز یک طرفه می‌شود و انجام عملیات اطفای حریق و اعزام نیروها در آن شرایط سخت‌تر است.

فرضی عنوان کرد: دو پاسگاه «ولایت رود» و «نساء» به ابزار اطفای حریق مجهز شده او مقرر است این اقدامات در پایگاه آسارا انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق کوهستانی و صعب العبور با مشکل مواجه هستیم، گفت: اقدام به تشکیل گروه واکنش سریع با حضور همیاران طبیعت، سمن‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی کرده ایم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: با شرکت آب منطقه‌ای البرز هماهنگ شده ایم تا مخزن‌های ذخیره آب برای حمل به نقاط بحرانی که سطح آتش سوزی نیز وسیع است را در اختیارمان بگذارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار