وی با بیان اینکه تمام ده تخت ICU این بیمارستان نیز درگیر بیماران با علائم حاد تنفسی شده، افزود: شرایط از اسفند ماه سال گذشته به مراتب بدتر است و تخمین زده می شود بیش از نیمی اهالی شهریار با ویروس کووید 19 درگیر شده باشند.

دکتر مرعشی وضعیت شهریار را قرمز اعلام کرد و گفت: برای انجام سی تی اسکن در بیمارستان امام سجاد (ع) مشکلی نداریم و نمونه ها را هم برای انجام آزمایش PCR به بیمارستان فیروزگر و یا مرکز بهداشت ارسال می کنیم و  48 ساعته جواب آن را دریافت می کنیم. البته در این مدت تا آمدن جواب آزمایش، مراقبت کامل از بیماران انجام می شود چرا که نتیجه سی تی اسکن برای بستری و شروع درمان کافی است.

وی افزود: برخی مراجعه کنندگان به بیمارستان امام سجاد (ع) از اهالی شهرستان های رباط کریم، بهارستان، ملارد، قدس و حتی کرج هستند.

مدیرعامل بیمارستان امام سجاد (ع) همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص کمبودهای احتمالی، اظهار کرد: مشکل وجود دارد اما حل می شود؛ بنده و همه همکارانم با تمام انرژی در حال انجام وظیفه هستیم و مشکلات را حل می کنیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم با رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم در هفته ها و ماه های آینده شاهد مبتلایان کمتری باشیم اما مطمئناً تا پایان سال درگیری با کرونا ادامه دارد.