مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برنامه های سی امین سالگرد بزرگداشت روز آزادگان را تشریح کرد.
کد خبر: ۸۸۶۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶ 12 August 2020

به گزارش «تابناک البرز» سلیمان رستمیان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و آرزوی صحت و سلامتی برای آزادگان سرافراز گفت: صبر و مجاهدت آزادگان در دوران اسارت تیر خلاصی بود بر پیکره دشمنان انقلاب، صبر، ایثار و ایستادگی آزادگان جهاد رزمندگان ما را در دوران هشت ساله دفاع مقدس تکمیل کرد.

وی افزود: ما باید امروز قدردان آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس باشیم که برای اعتلای میهن ذره‌ای کم نگذاشتند و با ایثار و فداکاری و خود موجب عزت نظام و انقلاب شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برنامه های ۲۶ مرداد روز بزرگداشت آزادگان اشاره کرد و گفت: هدف از بزرگداشت روز آزادگان باید معرفی این غیور مردان به جوانان و ترویج سبک زندگی این عزیزان در جامعه باشد.

رستمیان گفت: برگزاری مراسم ویدئو کنفرانس کشوری و همچنین برنامه استانی تجلیل از تعدادی از آزادگان سرافراز با حضور مسئولین لشگری و استانی ویژه برنامه بنیاد برای بزرگداشت روز آزادگان است که همزمان با ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت ازادگان به کشور به اجرا در می آید.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های بزرگداشت آزادگان امسال با وجود شرایط کرونا غالبا به صورت مجازی برگزار خواهد شد گفت: ساخت و پخش مستند آزادگان و پخش در رسانه ملی ، پخش ۱۶ قسمتی خاطره گویی آزادگان در شبکه البرز و حضور آزادگان نخبه در برنامه های تلوزیونی سیمای البرز و بیان خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت از جمله اقداماتی است که با همکاری صدا و سیمای به اجرا درخواهد آمد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به برگزاری مسابقه سراسری «بزم پرستوها» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان خبر داد و تصریح کرد: موضوع این مسابقه درکوران حوادث و پس از ۳۰ سال که از بازگشت آزادگان سرافراز می‌گذرد و بر آن هستیم تا بار دیگر در سالروز ورود آزادگان سرافراز به آغوش وطن خاطره حماسه‎ها و قاب‌های ماندگارِ ایستادگی‌هایشان را مروری دوباره نماییم، این مسابقه به صورت مجازی برگزار و عزیزان میتوانند تا ۲۶ مردا ماه با مراجعه به صفحه اینستاگرام نوید شاهد استان البرز در مسابقه حضور پیدا کنند.

رستمیان در ادامه با تاکید بر اینکه تمام مسئولان و دستگاه های اجرایی باید برای بزرگداشت این روز بزرگ تلاش کنند گفت: با هماهنگی های به عمل آمده مقرر است تا دستگاه های اجرایی از آزادگان شاغلِ در آن دستگاه تجلیل کنند.

وی حرکت نمادین اتوبوس اسرا را از دیگر برنامه ی بزرگداشت روز آزادگان عنوان کرد و تصریح کرد: این برنامه روز ۲۵ مرداد با حضور محدود امت حزب الله برگزار و اتوبوسی حامل اسرا و آزادگان استان البرز به صورت نمادین از میدان کرج به سمت بیمارستان کوثر حرکت و با حضور در این بیمارستان از مدافعین سلامت که خود نمادی از ایثار، صبر و مقاومت هستند تجلیل خواهند کرد.

رستمیان به برگزاری اردوی سه روزه برای آزادگان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده آزادگان استان البرز طی سه روز با حضور در مجموعه تفریحی و فرهنگی کردان واقع در کردان کرج از امکانات تفریحی این مجموعه استفاده خواهند کرد.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در ادامه عنوان کرد: اجرای طرح سپاس به صورت تلفنی از دیگر برنامه های بنیاد البرز است که طی آن همکاران بنیاد ضمن تماس با آزادگان و تبریک این روز خجسته از این عزیزان تجلیل خواهند کرد.

رستمیان افزود: حضور آزاده ها در بیمارستان های استان و تجلیل از کادر درمانی و پزشکی، تبلیغات محیطی، حضور آزادگان در گلزار شهدای امام زاده محمد علیه السلام کرج و تجدید میثاق با شهدا، ارسال پیام صوتی و پیامکی به آزادگان سرافراز ، برگزاری مسابقات فرهنگی و... از دیگر برنامه های بنیاد برای بزرگداشت این روز عزیز است که با همکاری دیگر نهادی به اجرا درخواهد آمد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان گفت: امیدواریم با برگزاری این برنامه های بتوانیم ذره ای از اقیانوس بی کران صبر و ایثار آزادگان را جبران و راه این عزیزان که همان دفاع از آرمانهای انقلاب است را به نسل امروز و آینده انتقال و معرفی کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار