رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: با توجه به تعطیلی پیاده روی اربعین، فعالیت‌ها در قالب موکب‌های سلامت همزمان با اربعین سیدالشهدا(ع) در استان البرز انجام ‌می‌شود.
کد خبر: ۹۰۴۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳ 28 September 2020

هیچ پیاده‌روی  با عنوان پیاده‌روی اربعین در داخل و خارج از کشور برگزار نمی‌شود

به گزارش «تابناک البرز» سلیمان شکری با بیان اینکه "هیچ پیاده‌روی  با عنوان پیاده‌روی اربعین در داخل و خارج از کشور برگزار نمی‌شود" اظهار داشت: مرزها بسته شده و مقام معظم رهبری نیز برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بر عدم برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین تاکید کردند.

وی با بیان اینکه "سال گذشته 67 موکب از استان البرز در مسیر پیاده روی اربعین مستقر بودند" افزود:  این موکب‌ها در امر پذیرایی و اسکان زائران  فعال بودند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز با عنوان اینکه "امسال این موکب‌ها به موکب سلامت تبدیل شدند و در سطح استان فعالیت‌ می‌کنند" بیان کرد: در قالب  "پویش مهر اربعین" این موکب‌ها فعالیت کرده و در حوزه کمک مومنانه، توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی در مناطق کمتر برخوردار خدمت ارائه می‌کنند.

شکری با بیان اینکه "شماره حسابی برای جمع آوری نذورات جهت بازسازی و توسعه صحن حضرت زینب(س) در عتبات عالیات معرفی شده است" تصریح کرد: همچنین نذورات برای تهیه اقلام بهداشتی و ملزومات مورد نیاز پیشگیری از ویروس کرونا جذب و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه "موکب‌داران استان البرز در بحران‌ها و حوادث مختلف مانند سیل و زلزله در کنار مردم بودند و حضور موثر داشتند" خاطر نشان کرد: موکب‌داران در ایام شیوع بیماری کرونا نیز از ابتدا، حضور فعال در زمینه ضدعفونی و تهیه و توزیع اقدام بهداشتی داشتند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار