فعالیت رستوران‌ها در جاده کرج-چالوس علی رغم قرارگیری در موج سوم کرونا، باعث شده است تا چهارمین جاده زیبای جهان به یکی از عوامل پررنگ ابتلا به این ویروس تبدیل شود.
کد خبر: ۹۰۷۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ 07 October 2020

به گزارش «تابناک البرز» در حالی که موج سوم کرونا به البرز رسیده است، ستاد مقابله با کرونای این استان از اعمال محدودیت های کرونایی به مدت یک هفته در این استان خبر داد.

نورمحمد فردی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز در این باره گفت: باتوجه به آغاز موج سوم کرونا فعالیت رستوران ها، قهوه خانه ها، باشگاه های ورزشی و سایر مشاغل پرخطر از پنجشنبه دهم مهرماه به مدت یک هفته ممنوع شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت: فعالیت رستوران ها به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و کنترل موج سوم این ویروس ممنوع شده است اما در رستوران های جاده کرج-چالوس خبری از این محدودیت ها و رعایت دستورالعمل ها نیست.

یکی از مسافران این محور در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: حواشی جاده کرج-چالوس به پارکینگ رستوران های آن تبدیل و تعدد خودروهای مشتریان این رستوران ها باعث ایجاد ترافیک شده است.

علی اصغر سعیدی، یکی از روستانشینان جاده کرج-چالوس نیز گفت: این رستوران ها همیشه پر از مشتری است و انگار نه انگار که کرونا در البرز موج می زند. این موضوع باعث شد تا به صورت نامحسوس به رستوران های جاده کرج-چالوس سر بزنیم.

به عنوان یک مشتری از متولی یکی از رستوران ها پرسیدیم؛ مگر براساس اعلام ستاد مقابله با کرونای البرز فعالیت رستوران ها ممنوع نیست؟

او در پاسخ گفت: این برای رستوران های داخل شهر است و شامل ما نمی شود؛ حالا بفرمایید چه غذایی میل دارید! .

این بی توجهی ها و انکار قانون باعث شده است تا از ابتدای شیوع ویروس کرونا در البرز تا کنون بیش از هجده هزار نفر در بیمارستان های این استان بستری شوند.

مهرداد بابایی، دبیر ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به این آمار به خبرنگار ما گفت: با روند صعودی ابتلا به کرونا با کمبود تخت های بیمارستانی در البرز مواجه هستیم و اگر شیوع این ویروس با همین سرعت پیش برود قطعا تخت خالی برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا نخواهیم داشت.

این مسائل نشان می دهد تنها مصوبات نمی توانند باعث کنترل کرونا شود بلکه این نظارت شدید بر اجرای دقیق مصوبات است که توانایی کشیدن ترمز کرونا در البرز را خواهد داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار