مدیرکل بهزیستی البرز گفت: متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می‌شوند که اولویت واگذاری فرزند اول با زوجین نابارور بعد با خانم‌های مجرد بالای ۳۰ سال فاقد فرزند و در مرحله آخر نیز با زوجین دارای فرزند است.
کد خبر: ۹۱۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱ 08 November 2020

به گزارش «تابناک البرز» اسدالله حیدری با اشاره به اینکه طبق مصوبه سال ۹۲ سرپرستی کودکانی که تحت حمایت بهزیستی قرار دارند و بی سرپرستی آنها محرز شده به خانواده‌های واجد شرایط انجام می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۳۶۵کودک سن صفر تا ۱۸ سال در ۲۴ مرکز شبه خانواده بهزیستی استان نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این کودکان بی سرپرست و بدسرپرست هستند، ادامه داد: از این تعداد تاکنون ۳۵ فرزند به فرزندخواندگی و امین موقت واگذار شده‌اند.

وی توضیح داد: فرزندان تحت سرپرستی تا ۱۶ سالگی می‌توانند به خانواده های متقاضی واگذار شوند اما به دلیل تمایل اکثر خانواده‌ها به جنسیت خاص و فرزندان با گروه سنی نوزاد و یا زیر سن پنج سال معمولا خانواده‌ها چندین سال پشت نوبت فرزندخواندگی می‌مانند.

حیدری اضافه کرد: متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می‌شوند که اولویت واگذاری فرزند اول با زوجین نابارور بعد با خانم‌های مجرد بالای ۳۰  سال فاقد فرزند و در مرحله آخر نیز با زوجین دارای فرزند است.

مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه عمده متقاضیان از گروه اول یا همان زوجین نابارور هستند، گفت: در قانون  شرایطی برای متقاضیان پیش بینی شده که از مهمترین آنها می‌توان به ایرانی بودن زوجین، فاقد محکومیت کیفری بودن آنها، صلاحیت اخلاقی، تمکن مالی، سلامت جسم و روان و عدم اعتیاد آنها اشاره کرد.

این مسئول افزود: متقاضیان در حال حاضر جهت ثبت نام باید به سامانه ملی فرزندخواندگی مراجعه و پس از مطالعه قوانین و مقررات و بخش سوالات متداول نسبت به ثبت نام اولیه خود اقدام کنند.

وی افزود: افرادی که تمایل به پذیرش فرزند نیازمند درمان و یا فرزند با گروه سنی بالای هفت سال و همچنین امین موقت داشته باشند در اولویت واگذاری فرزند قرار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار