رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اعلام کرد:۶۲ مرکز جمع آوری و انباشت پسماندهای خشک به دلیل رعایت نکردن اصول زیست محیطی و تخلفات دیگر با حکم قضایی در این کلانشهر تعطیل شدند.
کد خبر: ۹۳۲۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶ 14 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» مسیبی بیان داشت: این مراکز طی ماه های اخیر در اجرای طرح ساماندهی مراکز جمع آوری و نگهداری پسماند خشک بسته شدندکه ۱۲ واحد آنها توانستند مجوز فک پلمب دریافت کنند.

وی افزود: یکی از این مراکز ۲ روز پیش با حکم قضایی در منطقه باغستان کرج تعطیل شد و تعدادی کودک کار در این مکان تحویل بهزیستی استان البرز شدند.

وی ادامه داد: از آنجا که تاکنون جمع آوری پسماندهای خشک توسط یک شرکت پیمانکاری در کرج انجام می شد، مشکلاتی در نحوه جمع آوری و مدیریت این نوع پسماندها داشتیم که در این زمینه تصمیم لازم برای تغییر در جمع آوری پسماندهای خشک  گرفته شده است.

مسیبی گفت : برهمین اساس به زودی جمع آوری و تکفیک پسماندهای خشک کرج به چهار شرکت پیمانکاری با در نظر گرفتن شرایط مناسب مانند استفاده از تجهیزات به روز و نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده انجام خواهد شد.

وی بیان داشت:  طبق برنامه ریزی به زودی یک هزار چرخ یا گاری در کرج جمع آوری و به ضایعات تبدیل می شود و فقط در هر منطقه شهری کرج بین ۲۰ تا ۲۵ گاری مناسب و دارای رنگ خاص خود و مجهزبه دستگاه «جی پی اس » با نیروی انسانی آموزش دیده فعال می شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج افزود: برنامه های مناسبی برای ساماندهی پسماندهای خشک پیش بینی شده که گسترش فرهنگ سازی برای افزایش مشارکت مردم در تفکیک پسماندهای خشک در مبدا و توزیع کیسه های ویژه جمع آوری این گونه پسماندها بین شهروندان را از مهمترین اقدامات است.

وی با اشاره به موضوع ازدیاد زباله گردی در کرج گفت : اکنون قرارداد پیمانکار جمع آوری پسماندهای خشک به اتمام رسیده و این امر سبب شده تا برخی افراد به زباله گردی روی بیاورند.

وی گفت : طی ۲ هفته گذشته حدود یک هزار چرخ  پسماند در سطح مناطق دهگانه شهرداری کرج جمع آوری شده است.

مسیبی بیان داشت :برای مدیریت بهتر جمع آوری پسماندهای خشک کرج از مراجع قضایی نیز مجوز لازم اخذ خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج افزود: مدیریت شهری کرج در زمینه تخلفات مراکز جمع آوری زباله حکم قضایی برای بازداشت ۱۲ نفر متخلف دریافت کرده است.

وی بیان داشت: برای پیشگیری از انتقال بیماری ها ، آموزشگرهای بهداشتی در سطح مناطق دهگانه شهرداری کرج فعال می شود و بر نحوه جمع آوری پسماندهای خشک نظارت خواهند کرد.

مسیبی  بیان داشت : از مجموع کل زباله های جمع آوری شده روزانه در کرج ، ۱۵ درصد آن پسماند خشک بوده که پنج درصد قابل بازیافت است.

روزانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ تن زباله به سکوهای پسماند کرج انتقال می یابد.

همچنین  روزانه بین پنج تا ۶ تن زباله ها عفونی درکرج جمع آوری می شود.

برخی واحدهای  جمع آوری پسماند خشک کرج از کودکان کار استفاده می کردند که امسال با حکم قضایی تعطیل شدند. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار