دبیر ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بدون شک کوچکترین بی احتیاطی می‌تواند در ماه‌های پایان سال ما را با مشکل مواجه کند و شاهد افزایش تعداد بیماران و فوتی‌های این بیماری باشیم.
کد خبر: ۹۳۲۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ 16 January 2021

به گزارش «تابناک البرز» علیرضا سلیمانی با اشاره به اینکه متاسفانه طی هفته اخیر سیر نزولی ابتلا به کرونا در استان متوقف شده است، گفت: طی این مدت تعداد بستری‌ها که به ۲۸۰ نفر رسیده بود مجددا به ۳۲۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: طی هفته‌های اخیر تعداد فوتی‌های کرونا در البرز در برخی روزها به صفر رسید ولی متاسفانه طی چند روز گذشته  به بیش از پنج نفر رسیده است.

وی توضیح داد: این وضعیت نشان می‌دهد  البرز در وضعیت حساسی قرار دارد و اگر به حساسیت‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه نشود، احتمال دارد وارد موج چهارم شیوع شویم.

سلیمانی تاکید کرد: البرز مجاور استان‌های گیلان و مازندران قرار دارد و به خوبی می‌دانیم بسیاری از شهرهای این دو استان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند و همین خطر بزرگی برای البرز محسوب می‌شود.

این مسئول در پاسخ به اینکه چه عواملی در توقف سیر نزولی کرونا در استان موثر بوده، اضافه کرد: تنها نمی‌توان گفت سفر بین استانی باعث توقف سیر نزولی کرونا شده بلکه عوامل دیگری مثل بازگشایی صنوف در شرایط آبی و زرد و همچنین  خسته شدن مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این فرایند بی تاثیر نبوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار