سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد که برای تحقق شعار سال و کمک به رفع مشکلات واحدهای تولیدی و کارفرمایی در شرایط کرونایی، این اداره کل جریمه های این واحدها را بخشید.
کد خبر: ۹۵۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱ 06 April 2021

به گزارش «تابناک البرز» ابوالحسن قورچیان گفت:با توجه به نامگذاری سال۱۴۰۰ به عنوان سال« تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» از سوی مقام معظم رهبری و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه، مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف سازمان تامین اجتماعی اقدام به بخشودگی جرایم واحدهای تولیدی و کافرمایی از جمله در استان البرز نمود.

وی بیان داشت : کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی ،خدماتی و اصناف اعم از حقیقی یا حقوقی دولتی و غیردولتی که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای فهرست بهمن ماه سال ۱۳۹۸ و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام نموده اند، مشمول این طرح بخشودگی هستند.
قورچیان خاطرنشان کرد: کارفرمایان کارگاه‌های مذکور به‌منظور تعیین تکلیف بدهی‌های که لغایت اسفند ماه ۱۳۹۹ به مرحله قطعیت رسیده است برای برخورداری از تسهیلات مزبور می‌بایست حداکثر تا ۳۱‏‏/۰۴‏‏/۱۴۰۰ نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تامین اجتماعی به نشانیes.tamin.ir اقدام نمایند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد: در صورتی‌که کارفرمایان مشمول تا تاریخ لازم الاجرا شدن قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بر مبنای لیست بهمن ماه ۱۳۹۸ نسبت به تعدیل بیمه‌شدگان کارگاه اقدام نموده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط بر مبنای لیست بهمن ماه ۱۳۹۸، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

وی گفت: به منظور مساعدت با آن دسته از کارفرمایانی که با ایفای تعهدات خود نسبت به پرداخت اقساط بدهی‌های تقسیط شده قبلی خود اقدام نموده‌اند، پذیرش چک بانکی و سفته به عنوان وثیقه بلامانع خواهد بود و در خصوص آن دسته از کارفرمایانی که در گذشته علیرغم تقسیط بدهی از پرداخت تمام یا بخشی از آن خودداری نموده‌اند در صورت ارائه درخواست با رعایت ضوابط مربوطه و در اجرای ماده ۹۹ آیین نامه اجرایی ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی اخذ ضمانت نامه بانکی و یا سند ملکی معتبر الزامی می باشد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی البرز خاطر نشان کرد: مطالبات این اداره کل از کارفرمایان استان تا پایان سال ۱۳۹۹ بیش از ۶۳۶ میلیارد تومان بوده که بخشی از این مطالبات جرایم است که در صورت استقبال کارفرمایان از طرح بخشودگی مذکور بخشیده خواهد شد.

وی ادامه داد:کارگاه‌های ورشکسته، درحال‌تسویه، منحله و فاقد فعالیت، رانندگان، کارگران ساختمانی (سهم بیمه شده و کارفرما) و همچنین کارگاه‌هایی که بدهی آنان فقط شامل جریمه است، مشمول این بخشنامه نخواهند بود.

استان البرز بیش از ۴۰۰ هزار کارگاه تولیدی و خدماتی دارد که بخش عمده آنها طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار