نخستین جلسه دادگاه زورگیران سابقه دار اتوبان کرج به تهران، در دادگاه انقلاب اسلامی کرج برگزار شد.
کد خبر: ۹۹۱۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵ 05 September 2021

زورگیران اتوبان تهران- قزوین محاکمه شدند/ متهمان منکر استفاده از سلاح گرم شدند

به گزارش «تابناک البرز» واقعه تلخ زورگیری در اتوبان کرج در تاریخ هفدهم مرداد سال جاری با حضور 2 جوان سابقه دار موجب ناامنی و سلب آرامش بسیاری از آحاد مردم را فراهم آورد. راهزنان مسلح در حوزه محدوده اتوبان تهران به کرج با ایجاد تصادف ساختگی اقدام به سرقت کرده بودند.

این واقعه در تاریخ 17 تیر سال جاری اتفاق افتاد و پس از گذشت 13 روز سارقان مسلح با تلاش دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دستگیر شدند. در جریان بازداشت، از منزل متهمان سلاح گرم استفاده شده در سرقت کشف شد که مطابق ماده 279 قانون مجازات اسلامی محاربه به معنای کشیدن اسلحه به قصد جان، مال و ناموس مردم است.

نماینده دادستان در ابتدا با قرائت کیفرخواست از متهم ردیف اول خواست تا خود را معرفی کند. متهم ردیف اول در اظهارات خود گفت: آن روز دارو مصرف کرده و قصد زورگیری نداشته است.

وی همچنین مدعی شد اسلحه‌ای که درآورده و در فیلم منتشر شده اسلحه واقعی نبوده است.

در ادامه نخستین جلسه دادگاه متهمان زورگیری اتوبان تهران - کرج، متهم ردیف دوم نیز ادعا کرد که قصد آن‌ها سرقت مسلحانه نبوده و تنها یک درگیری بوده است.

نماینده دادستان در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی کرج با رد اظهار ندامت متهمان خطاب به آن‌ها گفت: مجازات حبس برای شما مانع انجام ارتکاب جرم‌های بعدی نبوده است.

وی ادعای متهم ردیف اول مبنی اینکه ابزار مورد استفاده در زورگیری «فندک بوده» ادامه داد: شما در اظهارات خود اعلام کردید که هر زمان که مجبور می‌شدید از اسلحه گرم استفاده می‌کردید.

رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص این دادگاه گفت: کمتر از 2 ماه قبل دو نفر از سرنشینان موتورسیکلت با اسلحه گرم و سرد اقدام به سرقت مسلحانه از سرنشینان خودرو 206 در بزرگراه کرج به تهران نمودند. سرنشینان خودرو‌های عبوری اقدام به فیلمبرداری کردند که انتشار آن در فضای مجازی بازتاب‌هایی را به همراه داشت.

حسین فاضلی هریکندی افزود: با توجه به اعلام سرقت، دستگاه قضایی دستور شناسایی و بازداشت متهمان را صادر کرد که کمتر از 24 ساعت هویت این متهمان شناسایی شد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان البرز، متهمان به شهر‌های دیگر متواری شده بودند که برای دستگیری آنان نیابت‌های قضایی صادر و متهمان بازداشت شدند و در ضمن سلاح کلت کمری به همراه تعدادقابل توجه فشنگ آن که در سرقت استفاده گردید هم از متهمین کشف گردید؛ در نهایت حدود یک ماه پس از بازداشت متهمان، با توجه به دستور و تأکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تسریع در رسیدگی به پرونده، تحقیقات و اقدامات اولیه در دادسرا انجام و منتهی به صدور کیفرخواست شد.

وی تصریح کرد: رأی این پرونده، پس از رسیدگی در دادگاه و به تشخیص هیات قضایی دادگاه صادر خواهد شد که با توجه به سرقت‌های مسلحانه متعدد، اشد مجازات در انتظار متهمان خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین