دستگاه های اجرایی البرز به حالت آماده باش در آمدند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز در پی اخطاریه اداره کل هواشناسی، خطاب به فرمانداران، دستگاههای اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی و شهرداریهای استان آماده باش اعلام کرد.

مهدی مهرور اظهار داشت: طبق گزارش هواشناسی از اواخر سه شنبه تا اوایل وقت پنجشنبه در منطقه البرز مرکزی شاهد جوی خواهیم بود که پیامد آن وزش باد شدید و لحظه ای، گرد و خاک، بعضی ساعات رگبار پراکنده و رعد و برق مورد انتظار است.

وی افزود: در این راستا حضور فرمانداران، شهرداران در شهرستان و بخشداران در محل خدمت خود الزامی است.

وی ادامه داد: جهت جلوگیری از مخاطرات رعد وبرق وصاعقه و همچنین به دلیل احتمال سیلابی شدن موقت رودخانه ها و مسیل به ویژه در ارتفاعات از استقرار در این مناطق خودداری کنند. مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: همچنین حفظ آمادگی اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با هرگونه حادثه احتمالی، ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی صورت گیرد.

مهرور با تاکید بر اقدامات بازدارنده بیان کرد: اعلام پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولان محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصاً کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها لازم است همچنین شهروندان از سفرهای غیر ضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ خودداری کنند.

مدیر کل بحران در پایان اشاره کرد که مکانهای امن برای اسکان موقت شهروندان و آمادگی شرکت های خدماتی (آب و فاضلاب شهری وروستایی، برق، گاز، تلفن همراه وثابت، آب منطقه ای) ضروری است تا درصورت نیاز در کم ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای امداد وخدمت رسانی انجام پذیرد.