تمام اقدامات شرعی برای متوفیان کرونا انجام می‌شود

به گزارش «تابناک البرز»؛ حجت الاسلام والمسلمین علی مراد یوسفی گفت: مجموعه بسیج طلاب سپاه استان البرز و روحانیون شاغل در سپاه استان دست به دست هم داده اند و همچنین با بکارگیری تمام توان حوزه‌های علمیه و توان مراکز معنوی و اهل علم در بیمارستان‌ها و بخش‌های مختلف فعالیت می کنند.

وی گفت: یکی از نگرانی های مردم و به خصوص خانواده های متوفیان این بیماری این بود که عزیزانشان بدون رعایت ضوابط شرعی مثل غسل، کفن و نماز میت ممکن است دفن شوندکه با ورود این افراد به عرصه غسل و کفن و دفن امروز اطمینان خاطر می دهیم که هیچ موردی در استان نیست که بدون رعایت مسایل شرعی دفن شود.

یوسفی اظهار داشت: گرچه با توجه به شیوع بیماری، آمار و ارقام گویای این است که مسوولان و مدیران تلاش خوبی دارند و این مقدار تلفات در بین کشورهای مختلف طبیعی است و با رعایت حدود ایمنی و شرعی که مردم باید داشته باشند این بیماری به زودی مهار خواهد شد.

وی در ادامه به شیوع این بیماری ویروسی اشاره کرد و افزود: شواهد و قراین حکایت از این دارد که این بیماری که امروز مردم دنیا گرفتار و مبتلای به آن هستند ساخته دست بشر است که بر اساس اسناد و مدارک با دست کاری ویروس در آزمایشگاه های شیاطین و بالاخص شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار این ویروس چنین فاجعه ای در دنیا ایجاد کرد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز گفت: یکی از اثرات این جنایت بزرگ این هست که تمام دنیا با هم متحد و منسجم به نقش آمریکای جنایتکار و شیطنت شیطان بزرگ پی ببرند و امروز این موضوع در حال تحقق است.

وی ادامه داد:‌امروز شاهد وابستگی مردم به معنویت هستیم که نه تنها در کشورهای مسلمان بلکه امروز در کشورهای مختلف دنیا حتی در کاخ سفید و در کشور ایتالیا و سایر کشورها مردم به دعا و مناجات و راز و نیاز روی آورده اند که شاید یکی از زمینه های تشکیل حکومت جهانی و ظهور حجت خدا در این ایام، شکل گرفتن این زمینه های معنوی و ارتباط مردم با خداست.

یوسفی بیان داشت: در کشور ما که فضایی معنوی در بین مردم حاکم است شرایط بسیار بهتر و مناسبتری داریم و به خصوص با دستوراتی که در زمان نزول بلاها در ادعیه و آیات قرآن کریم است ولی امروز نیاز داریم از نظر روحی روانی، روحیه مردم تقویت و روحیه معنوی در مردم ایجاد شود.

وی گفت: از نظر علمی هم ثابت شده هست که دعا و روحیه در سیستم ایمنی بدنی تاثیر بسیار زیادی دارد و در تقویت سیستم ایمنی بدن بخشی همین روحیه بیمار و مردم هست که این روحیه در بین مردم به خوبی تقویت شده و آموزه های دینی به ما این ها را توصیه کرده است.

این روحانی افزود: از لحاظ فقهی هم روشن است که بر اساس استفتایی که از برخی مراجع تقلید شده که اگر کسی به دلیل رعایت نکردن مسایل قانونی و بهداشتی موجب ابتلای کسی به این بیماری شود و اگر کسی فوت کرد بر اثر این بی احتیاطی، از نظر شرعی ضامن است و باید پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: اگر در این دنیا هم اثبات نشود در دادگاه عدل الهی قابل اثبات است و مردم باید پاسخگو باشند لذا حکم شرعی و عقلی این است که مردم با کمک و همراهی مسوولین رعایت این مسایل بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی را داشته باشند تا هرچه زودتر از این مرحله هم عبور کنیم که پیروزی بزرگی بر شیطنت شیاطین در این مقطع از انقلاب اسلامی خواهد بود.