ارسال لایحه چگونگی تعیین ارزش معاملاتی ساختمان

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس گفت: لایحه چگونگی تعیین ارزش معاملاتی ساختمان، موضوع تبصره ۱۱ قانون ماده ۱۰۰ شهرداری به شورای اسلامی شهر فردیس ارسال شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۶۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۵ 07 July 2024

به گزارش «تابناک البرز» محمدباقر ابراهیم‌زاده با اشاره به تصویب و ابلاغ عوارض و بهای خدمات سال ۱۴۰۳ توسط شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: با تأکید شهردار فردیس قرار است تعرفه تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها که مربوط به میزان جرایم تخلفات ساختمانی است متناسب با تغییرات عوارض و بهای خدمات، تعدیل و بومی‌سازی شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری فردیس در ادامه افزود: بر همین اساس معاونت شهرسازی و معماری و مدیران ذیربط، ضمن تشکیل جلسات متعدد تخصصی و کارشناسی در این زمینه، اقدام به تهیه و تنظیم لایحه تبصره ۱۱ ماده صد کرده که نتیجه برای بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال شد.

 ابراهیم‌زاده گفت: این لایحه با هدف افزایش بازدارندگی از وقوع تخلفات ساختمانی و متناسب با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی تنظیم شده و شهرداری در نظر دارد در چهارچوب وظایف قانونی و در راستای صیانت از طرح تفصیلی با استفاده از ظرفیت ماده صد قانون شهرداری، انگیزه تخلفات ساختمانی را کاهش و به حداقل برساند.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به متغیر بودن تعرفه‌ها از کلیه سازندگان و مهندسین ناظر درخواست می‌گردد به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی، کلیه گزارشات مربوط به اجرای مراحل مختلف ساختمانی را به شهرداری مناطق ارسال تا بر اساس زمان احداث بنا، موضوع در کمیسیون‌های مربوطه، مورد بررسی قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
وبگردی
آخرین اخبار